Jump to content

Проблем с оборотите - мени ги


nor4ik

Recommended Posts

Колеги този проблем ми се яви след като измих двигателя, не понечи да запали и след това гръмна и се поизкриви клапата, изправиха я, никъде не задържа, проблема се явява само в движение или направо си гасне, когато е на място няма ядове, значи в Бош сервиза в Бургас ми казаха, че проблема е в празния ход, а в Пловдив, че трябва да се смени дебитомера, в Карнобат в магазина в който пазаря не можаха да го открият по номера и не знам какво да я правя, неприятна ситуация ама си я карам така де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ти е гръмнала клапата ти е изместило едни джаджи в дебитомера и за да не ти прави този проблем трябва да ти се настрои количеството гориво за празен ход. как става точно незнам но на мен така ми го обясниха и направиха и сега спи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж моторчето за празен ход, на мен ми го промиха и проблема изчезна , но все пак на мен не ми гаснеше, и беше само на място. Само дано не дебитомера , щото ми казаха ,че струва една торба пари. Стискам ти палци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах пасат със същият двигател и менеше оборотите като загрее, но само докато се въртят гумите - като спреш за 3 секунди оборотите се успокояват и повече е се люлеят.

При мен беше от електромоторчето за празен ход. Има едно стъпково двигателче, което притваря една клапа. При взрива ти най-вероятно клапата е мръднала и сега вместо да затвори подминава леко и отваря от задната страна. По принцип има болтче за реглаж. Свали я и я огледай как работи и ако можеш я коригирай!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,

Въпроса ми е:

Къде точно се намира двигателчето за празен ход?

Бих ли могъл да го почистя сам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво направи,за да го оправиш.?Още му мисля защото не го прави редовно.

Колата ми е само на бензин.

Редактирано от cecocekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз имах същия проблем.

Степ мотора е над делкото-цилиндрично тяло ,в което влизат и излизат 3 маркуча и кабел с две жила.

Входният маркуч в другата си страна е вързан на меката връзка между дебитомера и смукателния колектор.Втория е по малък и идва от тръбата за вентилация на картера.Третият е вързан директно на смукателния колектор от страната на дюзите.

1.Степ мотора се сваля от тампона,разкачват се маркучи и кабели.Със спрей за почисрване на клеясали болтове пръскаш там където минава въздуха като запушваш последователно отворите,разклащаш и изливаш течността.Това го направи няколко пъти.С отверка натисни клапата(по оста на смотора) и продухай ,за да махнеш ако има песъчинки или нещо друго.Провери с надуване през отвора на входния маркуч дали клапата затваря плътно.Почиствай само със спрей и меки тампони за да не надраскаш нещо!

2.ако някой от маркучите е скъсан,омекнал(особено този към колектора)трябва смяна или ремонт(при мен на омекнал маркуч монтирах в него мет.пружина за да не се сплесква при работа.Провери и скобите на маркучите да не са хлабави.

3.Може да свалиш меката връзка между дебитомера и смукателния колектор и да почистиш нея и дроселовите клапи със спрей от нагари,масла и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При мен се оправи последния начин:

Сипах на "ШЕЛ" 100октана ,малко форц и всичко си заспа

както трябва.

Пробвайте преди да разглабяте - най малко е по евтино.

Успех!!! :icon_exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах такъв проблем и в крайна сметка се наложи да го подменя. Струваше ми ок. 200 лв. в Юнитрейд Х, но вече 2 год. нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...