Jump to content

Как се сваля Дебитомер на А6(C4)2,5TDI AAT


ivo ivanov

Recommended Posts

Сваля се много лесно при мен само че двигателя е afb.Дебитомера се намира веднага след кутията ня въздушния филтър.Питането е какво искаш да правиш с дебитомера са да ти кажа откъде да го свалиш??2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах при мен как е и ти давам процедурата за демонтаж:

1:Над кутиятя на въздушния филтър има декоративна кора- сваляш я и виждаш пластмасов въздуховод в които е монтиран дебитомера.

2:Внимателно разкачи буксата с кабелите.

3:има два начина за демонтаж на самия дебитомер

3.1:само дебитомера ще демонтираш малко кофти без инструмент--------два винта са но:трябва ти определен тип накраиник на отверката ----не е евреиска звезда с ДУПКА в средата а Петолъчка с Дупка в средата

3.2:по лесния начин и задължителен ако правиш покупка на нов използвайки услугата реексчейндж(даваш стария и вземаш нов на по тънки пари)----развиваш скобата с която е прикрепен гумения въздуховод от турбината до пластмасовия корпус в който се намира дебитомера и изваждаш МАРКУЧА,след това развиваш двата винта с които пластмасовия въздуховод в който се намира дебитомера и си готов(винтовете тук са вече за стандартна КРЪСТАТА отверка).

При мен е такава процедурата ---предполагам че съм ти помогнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой да помага... това ли е дебитомера на моето ауди - Bosch?

010244609-big.jpg

010244611-big.jpg

И по гореописаният ли начин се сваля за почистване? Защото цялото тяло надоло от тази електроника е алуминиево? Как се достига и как се вади?

Споделете колеги с опит....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

това е дебитомера...

А се сваля заедно с капака на въздушния филтър, като отпред махаш дебелия маркуч (една скоба), от задната страна вакумите и буксата на N75-то и накрая оркачаш самата букса за данни от дебитомера.

След това с 4 болта се отделя дебитомера от капака на въздушния филтър и си ти - можеш да бъркаш вътре и от двете страни.

Не мисля че имаш работа под черното капаче отгоре - там е електрониката и малко механика. То по принцип е запечатано и вътре няма нищо за чистене.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за бързият и точен отговор. През уикенда ще поотворя да го погледна в какво е състояние и да почистя ако трябва и ще пусна и снимчици :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но преди 2 години го свалях и го чистех през 2 седмици.. но оправия няма B)

Има някакъв положителен ефект за 2-3 дни и после пак. Просто проблема не е в мърсотията, а че тия дебитомери карат 250- 300 км. максимим (което е супер много в сравнение с "модерните" им роднини) и след това трябва смяна.

Та след това си купих нов и си реших проблема кардинално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам , ако е така сподели какъв си купи. От къде и на какви парички да търся и аз да го сменям и да пооправя и вървенето и разхода :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...