Jump to content

Проблем с таблото на А3


ROSSY

Recommended Posts

Здравете колеги.Имам проблеми с таблото на мойто А3.То е 1.9 TDI 110 к.с.,произведено 08.2000г,с мотор AHF.Когато дам на контакт,цялото табло почва да мига,стрелките на километража и на оборотомера падат до долу,а стрелките за горивото и за температурата просто полудяват.Това трае около 15 мин. и след това всичко се оправя.А докато трае всичко това,временния километраж.датата и часа непрекъснато се зануляват и всичко се рестартира.По-лошото е че,понякога губи и кода от имобилаизера и не иска да запали.Откачам клемата на акумолатора за 1 мин.и колата пали.В момента колата е при един майстор,който е доста добър,но и той неможе да се справи с проблема.Иначе таблото е френско на фирмата-JAEGER i доколкото разбрах се произвежда само за А3 от 2000 до 2001 година и е много трудно да го намеря втора употреба.Търсих къде ли не ,но нищо не намирам.Ако някой знае как може да се оправи това табло или от къде мога да купя такова втора употреба,МОЛЯ да пише.Предварителни ви благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем с таблата Jager е познат и се води фабричен дефект.Има хора които твърдят че подлежи на ремонт.Някои му сменят процесора,преинсталират софтуера.Според мен най добрия вариант е замяната му с табло ВДО при което не се срещат тези проблеми,обаче тези табла са голяма рядкост.

П.С. Не е възможно замяната на табло от не фейслифтнато на фейслифтнато А3,защото има разлика в окабеляването и в иммобилайзерната генерация,но пък може да се сложи табло от Голф 4/Леон/Октавия/ и т.н. които са след 2001г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем с таблата Jager е познат и се води фабричен дефект.Има хора които твърдят че подлежи на ремонт.Някои му сменят процесора,преинсталират софтуера.Според мен най добрия вариант е замяната му с табло ВДО при което не се срещат тези проблеми,обаче тези табла са голяма рядкост.

П.С. Не е възможно замяната на табло от не фейслифтнато на фейслифтнато А3,защото има разлика в окабеляването и в иммобилайзерната генерация,но пък може да се сложи табло от Голф 4/Леон/Октавия/ и т.н. които са след 2001г.

Колега да разбирам, че изброените табла от теб - Голф, Леон и Октавия пасват на А3-ката без никакви преправяния?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирай че физически пасват без проблем,а за 100% им коректно фукциониране е възможно да са необходими допълнителни неща.Въпреки че има случаи в които тръгват директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, преди да сменяш таблото, провери ли си основните дебели

кабели за (+) и (-) за лоши връзки и окиси?

При мен беше прокъсан ( - ) кабела от акумулатора към шасито на колата ( масата ).

Ефекта: колата има ток, но не пали, гасне в движение,

таблото, шибидаха, всичко се шашкаше.

Защо не провериш и почистиш първо кабелите и клемите ( на канал ) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колата си пали и си и работи всичко, освен таблото. В началото няма никаква индикация по таблото - нито километраж, нито оборотомер, нито осветление. Работят само контолните лампички - за светлините, мигачите и др. След като се позагрее вътре в купето започва да става дискотека по таблото - почват да пресвяткат осветлението, лкампите за маслото, антифриза, ОК-ът и др.

След това всичко се нормалзира и си работи, до следващото изстиване. До колкото разбрах тия табла се вграждат от 2000 до 2002 година на А3-ките и са на френската марка Jager. Оказва се обаче, че са доста дефектни и доколкото разбрах доста хора страдат от такъв проблем при тия табла. Вътре имало някакъв чип, който давал фира и от там идват всички поразии. Характерно при появяването на проблема е и изместването на стрелката на температурата надясно. При мен е мръднала с половин деление на дясно - тествано при Мишо. Иначе всички други уреди, когато работят отчитат вярно.

Снимка на таблото нямам, но мога да направя тия дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос на време е да размаже числата на имото,и тогава няма и да пали,.процесора е заминал и като се згрее тръгва,.мога да ти поръчам табло от германия ако искаш разбира се цената ще е около 100-140 евро,.това е което мога да ти помогна,.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно наистина е сериозен проблем и да се отремонтира и да се намери такова табло втора употреба.Моето табло вече виси цял месец при различни майстори и още нямам положителен резултат.Този последния каза че е намерил проблема и вече 5 дни чакам да му пратят някаква част(каза,че е от малкия процесор-не този дето е с имобилаизера ,а този по-малкия до него).Ако се справи ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос на време е да размаже числата на имото,и тогава няма и да пали,.процесора е заминал и като се згрее тръгва,.мога да ти поръчам табло от германия ако искаш разбира се цената ще е около 100-140 евро,.това е което мога да ти помогна,.

Колега ще го имам впредвид, ако не се намери друго решение.

явно наистина е сериозен проблем и да се отремонтира и да се намери такова табло втора употреба.Моето табло вече виси цял месец при различни майстори и още нямам положителен резултат.Този последния каза че е намерил проблема и вече 5 дни чакам да му пратят някаква част(каза,че е от малкия процесор-не този дето е с имобилаизера ,а този по-малкия до него).Ако се справи ще пиша

Колега, ако наистина се справи очаквам да ми пишеш и да му кажеш, че го чака още едно такова :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ще го имам впредвид, ако не се намери друго решение.

Колега, ако наистина се справи очаквам да ми пишеш и да му кажеш, че го чака още едно такова :hilezh:

Колега,мисля че имаме положителен отговор :hilezh: .Вчера си взех колата от майстора и всичко работи коректно.Надявам се че проблема вече е решен и таблото няма да създава проблеми.Споменах на майстора за твоето табло и каза че няма проблеми,ще се справи и с твоето,само трябва да му се обадиш.Ако искаш можеш да му се обадиш направо на него.Телефона му е 0898 43 17 39-казва се Жоро.Кажи му че имаш телефона от Росен(това съм аз),и ще се разберете с него.Най-добрия вариант е да свалиш таблото и да му го пратиш по някоя куриерска фирма,той да ти го оправи пак да ти го върне по същия начин(така мисля поне аз де,но най-добре му се обади и се разберете с него).Успех колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Колега,мисля че имаме положителен отговор :) .Вчера си взех колата от майстора и всичко работи коректно.Надявам се че проблема вече е решен и таблото няма да създава проблеми.Споменах на майстора за твоето табло и каза че няма проблеми,ще се справи и с твоето,само трябва да му се обадиш.Ако искаш можеш да му се обадиш направо на него.Телефона му е 0898 43 17 39-казва се Жоро.Кажи му че имаш телефона от Росен(това съм аз),и ще се разберете с него.Най-добрия вариант е да свалиш таблото и да му го пратиш по някоя куриерска фирма,той да ти го оправи пак да ти го върне по същия начин(така мисля поне аз де,но най-добре му се обади и се разберете с него).Успех колега

Колега , имам следното питане при мен проблема се изразява в показанията на километража , както се движиш с определена скорост показанията на скоростомера започват да спадат а ти си ускоряваш , в следващия момент всичко е наред после изобщо не отчита а в последствие всичко е наред .И другото ми питане е в какъв порядък излиза ремонта ако не е тайна разбира се де . Благодаря предварително , дали Жоро ще се навие да го прави или има много работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колега доколкото разбирам тези табла Jager точно на тези коли създават доста проблми,но явно при всеки е различен дефекта който дава.За това най-добре си се чуйте с майстора (ЖОРО-той е много свестен пич) и той ще ти каже дали може да го оправи и колко пари ще ти струва.На мен ми излезе около 110лв,но все пак мисля че трябва първо да го види и след това да ти каже цена за ремонта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Еми колега доколкото разбирам тези табла Jager точно на тези коли създават доста проблми,но явно при всеки е различен дефекта който дава.За това най-добре си се чуйте с майстора (ЖОРО-той е много свестен пич) и той ще ти каже дали може да го оправи и колко пари ще ти струва.На мен ми излезе около 110лв,но все пак мисля че трябва първо да го види и след това да ти каже цена за ремонта

оправих го при един колега от Стара Загора , че то на глава с мацката не се излиза смениха ми стъпковия мотор и вече всичко е ОК струваше ми 65лв. 0884980422 това е номера му , като диагностицира и определя проблема със сигурност .Освен А3 прави всички коли от VAG group колегата е много навътре в нещата може да ви каже и реалните километри на колата ако имате съмнения .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Имам проблем с таблото ,не ми работят километража и оборотомера.Колата е Ауди А3,1.9ТДИ,90к.с.2001г.Номера на таблото е 8L0920900E.Търся всякакъв вариант,или майстор или ново табло.Благодаря прдварително колеги.Тел.0885061813

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...