Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Предстои ми обслужване след покупка на A6 4F от автокъща. Мисля си за Порше Варна. Направиха ми оферта на 740лв.

Бихте ли дали мнения?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Papi123 said:

Аз нямах НИКАКВИ звуци откъм верига и обтегачи па ако ще и 2 месеца да не я бях палил. Както си карах с 50км/ч градско се скъса веригата и олекнах с близо 4 хилки.

 

Но да дадеш едни 20-25% от цената на колата превантивно дето се казва..... много е деликатно, всеки си преценява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, DJANO said:

@kvm_88 Защо да ги сменя ако няма проблеми? :unsure:

Няма как да обясня на душегуб оунър, че не е ОК мотора ти да стане на салата насред пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо мерене на патлаци днес в тоя форум. Питам те какво би наложило смяната ако няма никакви признаци за проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това, дето е написал производителя за живот на тая верига и тия обтегачи. А като си взимаш кола от автокъща и нямаш история кога и дали са сменяни, е разумно да не рискуваш този живот за тях да е минал отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо мерене на патлаци днес в тоя форум. Питам те какво би наложило смяната ако няма никакви признаци за проблем?

Чакаш ли признаци за проблем или си сменяш маслото според предписанията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, kvm_88 said:

Чакаш ли признаци за проблем или си сменяш маслото според предписанията?

Как може да сравниш смяна на масло със обтегачи на вериги. Аз лично нищо не чакам и си обслужвам колата на време. Не целя да се заяждам, беше ми интересно защо човека трябва да сменя обтегачи, но явно си се засегнал тежко. Повече не мисля да засирам темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених всички филтри + 5W30 Castrol.

Ако сменям бутала ще пиша... за да ме ориентирате...

Все пак AUDI през 2004 са били доста назад спрямо "останалите" EU производители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, atanasiliev написа:

Днес смених всички филтри + 5W30 Castrol.

 

 

Честито за колата и браво, че си сменил консумативите и маслото. Между другото, към Кастрола съм леко скептичен - в Порше Варна предложиха ли ти да избереш между "оригинално" и Кастрол или само последното? Оригинално съм сложил в кавички, защото май и то е Кастрол по поръчка на VAG.

Все пак моя скептицизъм към Кастрола е породен на база наблюдения над приложимостта му в друг мотор, бензинов. За дизел може и да е ОК.

Иначе за вериги, обтегачи и т.н. според мен сменяй чак когато/ако се появят признаци. Веригите мисля на всички мотори на Ауди могат да се гледат софтуерно за разтягане, а обтегачите в една или друга степен се чуват. А чуят ли се обтегачите, винаги се сменят и веригите, защото не са скъпи в сравнение с другото.

Така че съветът от мен е да не бягаш пред влака и да не се увличаш в разходи, които практически са безкрайни (ако почнеш вериги, обтегачи, банани, след това прехвърлиш на дюзи, после се сетиш за турбо, свещи и т.н. - колата си я платил още веднъж).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, atanasiliev написа:

 

Все пак ако някой НАПЪЛНО  е обслужвал BMK мотор V6 3.0 TDI нека сподели:

1.

2.

3.

 

Ти точка Първа си я изпълнил, но за по-нататък те съветвам да си намериш читав майстор, който да разбира от марката. Той ще ти направи една програма и ще оцени какво и кога да се смени така, че колата да ти служи, без да те заробва.

 

П.п.: Не съм обслужвал ВМК. Обслужвал съм АКЕ (въпросния душегуб) и като изключим ГНП-то не съм имал изненади. То и с ГНП-то по принцип въпросът беше не дали, а кога ще му се случи основния ремонт, така че пак не е била кой знае каква изненада.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Александров,

Дано да смогваш на въпросите на новобранците!

Благодаря, още веднъж!

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...