Jump to content

Странен проблем с радио


marto-shorto

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Смених си радиото с ново Сони и сега когато включа радиото се пуска подсветката на ключа за фаровете и бутона ASR, когато спра радиото се изключва и подсветката. Преди май не беше така , а след смяната веднага ми направи впечатление. Някакви идеи защо се е получило така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип оригиналното радио, подсветката му се регулира от ключа за фаровере. Да не би да има нещо вързано на този кабел за подсветката и да прави тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо странно. Проблемът е в преходника на Sony-то, който ползваш. Той ти "връща" напрежение. Извади радиото и съм сигурен, че синия кабел който излиза от Sony-то през буксите отива на синия кабел със синя нишка, който ти е от оригиналната инсталация на колата. Най-лесно (не казвам правилно) е да резнеш синия кабел, който излиза от радиото. Така тази аномалия ще изчезне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашното радио , подсветката му е независима от тази на таблото. А иначе този синият кабел не е ли нещо свързано с антената, поне така пише в книжката? Ще пробвам да го развържа и ще видя. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не да го връзваш. Ако е вързан го откачи. Ако направиш няколко снимки на свързването към колата ти, ще ти кажа къде със сигурност ти и проблемът. Иначе, говоря по усет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Пак да попитам нещо за радиото, мисля че вече го бяхме коментирали в друга тема , но не успях да намеря къде точно.

 

От къде мога да си взема ток за радиото, така че да се пуска със завъртане на ключа и да спира със изваждане на ключа от патрона??? В момента е вързано на постоянен ток и трябва всеки път да се пуска и спира от копчето. Пробвах да го вържа към някой от бушоните, така като дам на контакт се пуска , но като завъртя ключа в изходно положение спира. Пак не ме устройва защото като стоя на едно място, за да слушам радио трябва да съм на контакт...

ПП просто искам да го направя като на всички останали нормални коли :D

 

Редактирано от marto-shorto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиото е Siny dsx a200ui

Червения и жълтия кабел които излизат от радиото са вързани с жълтия кабел(който е постоянен 12v)

А за червения(switched) фабрично нямам кабел от колата. Ако махна червения кабел от жълтия и останат само жълтите , не работи. 

w_CT21SO01.jpg

fb31ef36bf91383014c603fb537f8565.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш + контакт на буксата която идва от колата да захрани радиото. Опъни един кабел с +контакт (12в когато ключа е на 1ва позиция завъртян). Аз лично за навигацията си взех +контакт директно от буксата която е на контактния ключ (на кормилната колона говоря).

Жълтия кабел.

1872555c82acfa52ae3aa5ef614256d8_610x0.j

 

Дефакто трябва жълтия ти кабел да е постоянно захранен с 12в ,а на чеверния +контакт.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като завъртиш ключа на изходна позиция без да го вадиш продължава ли да си работи?

Трябва да го отворя и аз така да го свържа.. Имаш ли по подробна снимка от точното място където си го свързал на кормилната колона? 

Редактирано от marto-shorto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да защото има 2 винта който трябва да се махнат. То може и от друго място да си намериш +контакт ,но аз лично от там се хванах защото беше разглобено :D 

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По сгодно му е да се хване директно от клемореда (както му каза @kenwood2) на терминал S (плюс при ключ в клемореда). При него е все още лесно, аналогов е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам, проблем ли е това че когато работи плеъра и намаляваики врътката на димера за осветлението на таблото, музиката започва да прекъсва. Очевидно е че не му достига ток, понеже като си усиля осветлението докрай проблема изчезва. Такова ми е свързването.

https://s11.postimg.org/5lo8gldo3/DSC00768_20160829_220429.jpg

https://s10.postimg.org/62aiy3c55/DSC00769_20160829_220430.jpg

На буксата на колата - кафяв е маса, червен - постоянен + , тънкия над масата е + при контакт. Защо димера влияе на радиото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой умник ти е захранил радиото от жицата за регулирането на подсветката. Така си мисля поне аз.

Тази бялата жица от куплонга на колата не трябва да е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, kenwood2 написа:

Тази бялата жица от куплонга на колата не трябва да е там

Точно на нея идва ток като дам на контакт, другият кабел на буксата на колата (сив със синя нишка) които реално не се използва получава ток когато включа габаритите. Тои пускаше подсветката на фабричното радио. Един познат ми даде съвет да свържа двата плюса на плеъра към червеният кабел на колата, и всичко работи точно, но ми изтощава акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...