Jump to content

Проблем с преминаването на газ при студен мотор.


Recommended Posts

Колата ми има газов инжекцион от 04.2012. Досега колата работеше без никакви проблеми. Газта се включваше автоматично при достигане на необходимата температура и обороти. Да обаче от известно време, вместо автоматично да премине на газ се задейства звуков сигнал, който предупреждава за свършване на наличната газ, но това не е вярно, защото в бутилката има достатъчно газ. За да премине системата на газ, се налага преминаването да се извършва ръчно чрез натискане на бутончето за газта няколкократно и колата минава на газ. Когато ми се наложи да изключа двигателя за известно време, но моторът още е топъл, колата сама си минава на газ, както е нормално за инжекциона. Майсторът, поставил АГУ-то опита много варианти като сменяше последователно датчици, релета дори и компютъра на уредбата, но ефект - няма. Ако някой е имал подобен проблем и го е решил положително моля да сподели как е успял, защото бензинът е много скъп и портфела ми олеква много бързо! 

Audi A4 1.8 1995г. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И при мен нещата загрубяват, на магистралата карах с около 160 и си премина на бензин. В продължение на 10км.-15км. се мъчих постоянно да ръчкам копчето докато си захапа на газ при положение, че върнах педала на 100-110км./ч..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...