Jump to content

Ламбда сонда не работи.


Velikov

Recommended Posts

Вчера занесох колата на профилактичен преглед и маисторите ми казаха че първата лан сонда не работи , за нова такава на BOCH ми искат 280 лв.

Искам да попитам каква работа върши този уред и какви биха могли да бъдат проблемите за колата.В момента аз не откривам разлки във вървежа на колата.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера занесох колата на профилактичен преглед и маисторите ми казаха че първата лан сонда не работи , за нова такава на BOCH ми искат 280 лв.

Искам да попитам каква работа върши този уред и какви биха могли да бъдат проблемите за колата.В момента аз не откривам разлки във вървежа на колата.

Благодаря предварително.

На първно място е разхода на гориво! Определено ще имаш положителна промяна след смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря за имформасията.Искам да допълня , че не ми показва никаква индикация за проблем ?!?

Редактирано от Velikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я закачиш на VAG Com-a, ще си покаже. :respekt:

Излязло е на ваг ком-а , но имали някакви признаци по които да разбера?

Четох , че оборотите се меняли на празен год.Приди ми правеше така смениха едно скъсано маркуче и се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тотално не работи Ламда сондата, тогава ще излезе като грешка. Иначе може и да подава синусуидални импулси към компа на колата, ама те да са си фалшиви, фалшиви....Та тогава само директно тестване на сондата и човек който разбира може да каже че не са нормални импулсите и следователно сондата не работи коректно, което си е директно неработеща ламда сонда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тотално не работи Ламда сондата, тогава ще излезе като грешка. Иначе може и да подава синусуидални импулси към компа на колата, ама те да са си фалшиви, фалшиви....Та тогава само директно тестване на сондата и човек който разбира може да каже че не са нормални импулсите и следователно сондата не работи коректно, което си е директно неработеща ламда сонда...

Да кажем че моята подава фалшив сигнал=неработи Имали смисал Да/Не я сменям и защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не -ламбдата трябва да се смени, без значение дали е тотално прекъсната (т.е. не работи) или е станала мнооого ленива и подава грешно инфо на компютъра.

Не печелиш нищо от неработеща ламбда, освен по-чест престой на бензиностанцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не -ламбдата трябва да се смени, без значение дали е тотално прекъсната (т.е. не работи) или е станала мнооого ленива и подава грешно инфо на компютъра.

Не печелиш нищо от неработеща ламбда, освен по-чест престой на бензиностанцията

Нищо толкова съществено няма да стане след и преди смяната,нито от икономия на бензин юе усети....Само смесообразуването и Екологията ще го разберат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен за 2.0 ALT, но на тръцко (1.8 Т) като му замине ламбдата и градско лапа 2/100 повече, има разни аномалии във вървежа и т.н

Това съм го видял на 4-5 звездолета 1.8Т, може би на атмосферния 2.0 да не му влияе чак толкова зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с Бош и други, a си я купи оригинална.

Много хора се прецакаха така точно с ламбди сонди.

Aми Bosh била оргиналната... ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич да не ти дреме каква е оригиналната, важното е че щом има щампата на Ауди, то тя е качествена.

На мен ни омръзна разни авточасти търговци да ми обясняват как едните и другите части били еднакви ама щото нямали щампа на Ауди затова били по евтини, нямало било други разлики.

Всяка част с изключение на закупената от официален дилър на марката е китайска или турска 5то качество част.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич да не ти дреме каква е оригиналната, важното е че щом има щампата на Ауди, то тя е качествена.

На мен ни омръзна разни авточасти търговци да ми обясняват как едните и другите части били еднакви ама щото нямали щампа на Ауди затова били по евтини, нямало било други разлики.

Всяка част с изключение на закупената от официален дилър на марката е китайска или турска 5то качество част.

Благодаря ше го имам предвид когато ше копувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо толкова съществено няма да стане след и преди смяната,нито от икономия на бензин юе усети....Само смесообразуването и Екологията ще го разберат

E това смесообразуване нали е бензин и въздух...Сондата е датчик/превключвател за бедна/богата смес най-общо казано. Ако не работи коректно или изобщо не работи данните по дефолт са настроени да е богата сместта, т.е. по-висок разход. Екологията няма много общо , просто тя е резултат и функция на коректно работещ кислороден датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E това смесообразуване нали е бензин и въздух...Сондата е датчик/превключвател за бедна/богата смес най-общо казано. Ако не работи коректно или изобщо не работи данните по дефолт са настроени да е богата сместта, т.е. по-висок разход. Екологията няма много общо , просто тя е резултат и функция на коректно работещ кислороден датчик.

Лично аз съм карал със извадени кабели на ламда сондата щото ми правеше гнусотии със оборотите на двигателя. Смених я по-късно, само защото взе да ме дразни лампата на инжекциона която естествено светеше нон стоп.Разхода си беше абсолютно същия.Беше преди година на 2.0 бензин

Редактирано от Michael Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със каква я смени ? Сигурен ли си , че точно сондата е била причината ? Ако сондата ти е била проблем, няма как да я смениш с нова и разхода да ти е същия. Всички компютри са настроени така, че ако сондата не работи да забиват на богата смес. Аварийния режим им е настроен на богата смес.

Това е по принцип, реално как е било при теб, може само да гадаем.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ваг-ком ми излиза , че сместа е твърде богата , една от двете ми сонди не работи скоро ще знаем коя точно.Грацкия ми разход в момента е 15 извън градско(80-120) 8

Когото сменя сондата ще ви кажа дали има промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...