Jump to content

Проблем с Ауди ТТ 2007 год


vip_elifan

Recommended Posts

Здравейте колеги, наскоро си купих Ауди ТТ 2007 год. 2.0 роудстър и имам един въпрос ако някой може да ми помогне. Значи притеснява ме , че когато колата е с спряно положение и рязко завъртя волана надясно-наляво се чува едно леко тракане, когато волана се върти спокойно без рязко движение всичко си е нормално. Днеска я закарах да погледнат ходовата част но нищо конкретно не намериха като проблем по скоро ми налучваха, биалетката можело да е, рейката можело да е, кормилен накрайник можело да е....в крайна сметка гадаеха.....Преди да я купя я гледаха по нз си колко показатела и в специализиран сервиз на ауди и нищо не откриха като проблем... Нз дали за този модел това е нормално при рязко завъртане на вонала надясно-наляво да се чува като тракане леко отпред или има нещо притеснително??? когато е в движение няма никакво тракане , скърцане и т.н. ! проблема е само в спряло положение когато се предполага и по силно усилие на кормилната уредба... Ако някой е запознат и може да помогне ще се радвам да ме успокои!

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при спряло положение и незапален двигател помпата за хигравликата НЕработи. Тогава е нормално да ти чука така защото се товари механизма - има винаги лек луфт между зъбите. Но ако ти чука в спряло положение и запален двигател тогава си мисля, че не е добре. Ак ое съвсем леко чукане би могло да е пак заради този луфт. Нека по запознатите колеги да споделят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, наскоро си купих Ауди ТТ 2007 год. 2.0 роудстър и имам един въпрос ако някой може да ми помогне. Значи притеснява ме , че когато колата е с спряно положение и рязко завъртя волана надясно-наляво се чува едно леко тракане, когато волана се върти спокойно без рязко движение всичко си е нормално. Днеска я закарах да погледнат ходовата част но нищо конкретно не намериха като проблем по скоро ми налучваха, биалетката можело да е, рейката можело да е, кормилен накрайник можело да е....в крайна сметка гадаеха.....Преди да я купя я гледаха по нз си колко показатела и в специализиран сервиз на ауди и нищо не откриха като проблем... Нз дали за този модел това е нормално при рязко завъртане на вонала надясно-наляво да се чува като тракане леко отпред или има нещо притеснително??? когато е в движение няма никакво тракане , скърцане и т.н. ! проблема е само в спряло положение когато се предполага и по силно усилие на кормилната уредба... Ако някой е запознат и може да помогне ще се радвам да ме успокои!

Благодаря предварително

ако при запален двигател го има значи е каренцето на пръта (ако няма никакви други лувтове по накрайниците)!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,не е много нормално да ти чука така рейката.Със сигурност е в рейката има го и в почти всички а3-ки и тт-та.Твоята е електрическа и няма масло за сега може да караш спокойно. :steinigung::stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с А3-ка с почти същия проблем, сменихме му тампоните на стабилизиращата щанга и се оправи. Скоро си смени и биелетките, че имаше съмнения и това бе всичко с окачването.... поне за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не плашиме колегата! Мойта от чисто нова има такава особеност. Водих я къде ли не и навсякъде ми казват, че си било нормално за модела. Дори от Порше правиха запитване до Завода и им беше обяснено, че това не се признава за проблем. Било характерна особеност и след като свикна нямало да го усещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...