Jump to content

Проблем с климатик


dalgia15

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам следния проблем с климатика от няколко дни,като го пусна работи перфектно и след около30-40мин.започва да духа по-топло и най-интересното е,че намаля и силата на вентилатора(примерно на 3 духа по-слабо от на 2,колата е Б4 АБТ 1992г.Откакто го взех 7г.никакъв проблем,само едно дозареждане.Всичко по тоците и зареждането на колата е перфектно,сменен е и филтъра.Някой да има идеи или ще трябва да ходя на майстор.Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, колата е с климатик или климатроник?

Второ, ако е с климатроник, върти ли перката на първа степен винаги когато работи компресора?

Трето, на каква температура се получава въпросната аномалия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, колата е с климатик или климатроник?

Второ, ако е с климатроник, върти ли перката на първа степен винаги когато работи компресора?

Трето, на каква температура се получава въпросната аномалия?

С климатик е,оригинален не е слаган,температурата е нормална около 95гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, ако е с климатроник на каква зададена температура се получава това? Щом е с климатик как така сама си намалява вентилатора? Погледна ли перките дали въртят на първа степен при включен климатик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............започва да духа по-топло и най-интересното е,че намаля и силата на вентилатора(примерно на 3 духа по-слабо от на 2..................

Направи си следната проба,когато вентилаторът започне да духа слабо го включи да духа на 4 степен/тя е директна/ и виж какво се случва.Ако скоростта се усили,проблема ти е или врътката или резисторният блок за скоростите.Ако вентилаторът продължи да духа слабо,проблемът е в него.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че пиша в темата на колегата. :gruebel: Аз съм с климатроник и когато го пусна колата променя своето държание,започва леко и ритмично да прекъсва дори и когато се движа бързо .Усеща се едно "прицъкване" :).Когато ги изключа колата пак си става пъргава и двигателят си работи нормално .Ремъци не съм сменял.Някой има ли идея какво може да е ?Благодаря :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е нормално да прекъсва за 1 2 секудни колега, поне при мен е така, а и при други коли съм го виждал различни марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...