Jump to content

Шум при работещ климатик. Идеи?


bobi95

Recommended Posts

имам проблем с климатика ... :stupid: понякога като карам ми бочи климатика (много гадно) а като спра се осилва може ли да ми помогнете понякога изчезва :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кое бучи ? Компресора или вентилатора, който вкарва въздуха в купето ... Ако като се усилва и намаля струята на въздуха и звукът варира и се усилва и намаля, значи вентилатора на купето е заминал ... ако не то имаш проблем нещо с компресора може би...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом като спреш се усилва най-вероятно е втората степен на перката за охлаждането. След шофиране с висока скорост до определено време налягането в системата на климатика е в нормите, и се поддържа от първа степен на перката, но ако се повиши се включва втората степен, от нея също може да шуми така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни нещо да не е счупено или хлабаво по захващането на перката на климатика .... ако са потрошени разни пластмаси по самата му рамка при по-висока скорост на перката вибрациите се учеличават, дори може да ти направи някоя поразия ако се откъсне при високи обороти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега, кое бучи ? Компресора или вентилатора, който вкарва въздуха в купето ... Ако като се усилва и намаля струята на въздуха и звукът варира и се усилва и намаля, значи вентилатора на купето е заминал ... ако не то имаш проблем нещо с компресора може би...

Е ми да ти кажа май от вентилатора ... :)

Редактирано от bobi95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е от него си търси втора ръка ... че за нов няма да ти хареса цената, по спомени ти говоря че на Б4ката ми беше заминал и бучеше най-безцеремонно, та реших да проверя тая перчица колко струва ... на валео беше около 400 лева, на бош мисля около 700 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...