Jump to content

Втулки на амортисьори?


drustur

Recommended Posts

Чувах тракане отзад, в сервиз ми направиха диагностика на ходовата част, само амортисьорите бяха изпуснали. Купих ги от Коко, поставиха ги, лично собственика направи две кръгчета, да се увери, че всичко е наред. След две седмици пак започна да трака отзад, помислих че е от нещо в багажника, след като махнах всичко, продължи и се усили. Днес отивам в сервиза, втулките, които държат амортисьорите отгоре се били разбили. Започнаха да се оправдават, че трябвало да се сменят заедно с амортисьорите и нямало как да се види при смяната.

Така ли е според вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо, индиректно сме роднини през съпругата ми и рекламацията на амортисьори BOGE е безпроблемна, но се съмнявам наистина за тампоните в горната част.

88-338-А и 88-339- А по BOGE. По бройки.

Чакам отзиви и за тампони на заден мост.

Във всички случаи имаме право на рекламация на амортисьорите, но съм уверен 95%, че не е там проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

До колкото разбрах, проблемът не е в амортисьорите, иначе щях да ти звънна. Разбили са се втулките в които се захваща самият амортисьор. Ще ти пиша в скайпа.

Редактирано от drustur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може в сервиза не са ти стегнали достатъчно гайката на амортисьора от горе, след време се е получил луфт и да е износил дупката в която влиза стержена. Според мен в сервиза нещо не са свършили както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха за смяна,купих си закс,сменихме ги без проблеми.На другия ден като покарах го чух това тракане,обратно в сервиза пак вс долу.Излезе че от недоглеждане сме сложили пружините без да сложим тампоните които фиксират самата пружина,на новите амортисьори нямаше,продават ги отделно.След като ги сложихме вс заспа,няма тракане.Затова погледни и ти за тез фиксиращи тампони в чашката на амортисьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха за смяна,купих си закс,сменихме ги без проблеми.На другия ден като покарах го чух това тракане,обратно в сервиза пак вс долу.Излезе че от недоглеждане сме сложили пружините без да сложим тампоните които фиксират самата пружина,на новите амортисьори нямаше,продават ги отделно.След като ги сложихме вс заспа,няма тракане.Затова погледни и ти за тез фиксиращи тампони в чашката на амортисьора.

т.е. виж дали пружините не лягат направо на метал. Може да са забравили подложките. Мисля че имаше метална и гумена част... А това дет' са ти казали от сервиза е няк'ва тъпня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...