Jump to content

Recommended Posts

липса на малшанс... 

 

моя не е в списъка и не съм имал проблеми, но стария 15ка реколкта 2009та имаше пак GPU проблем и ми смениха дъното без пари над 3 години след продажбата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е положението, uncle Bob - 8 работни дни чакане и ново дъно.

 

Знаем ли кога Апъл ще ъпдейтнат MB Pro-тата с Broadwell? Late 2014 на Хазуел/Кристал Уел ли са последно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е те са Мид-2014, няма лейт и са с 22нм хаспел, да. То бродвел куад кори май още няма на хоризонта изобщо.

 

Да видим кога ще пуснат новия еър 12ка и ако до тогава Интел изкарат чиповете, може да ъпдейтнат големите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, мид-14. За бродуел, на всеки сайт намирам различно инфо - едни твърдят, че излизал през Юли, други - някъде през есента. Въпросът беше дали сега е добър момент за ъпгрейд, или да изчакам, ако ще се ъпдейтват скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв ъпгрейд сега, мен ако питаш.

 

През юни излиза уж 12" Ретина с изцяло нов корпус ала-бала, което гарантирано ще донесе и освежаване на останалите модели.

 

едит:

още повече това: MacBook Air Refresh With Broadwell Processors and Intel HD 6000 Graphics Appears Imminent

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин, това е добре, ще зачакаме до Юни, да видим. Засега ще минем с ново дъно на Ретината.

Този Еър няма какво да го правя - леко разочароващо от Апъл да пуснат през 2015-та год. лаптоп за 1,000+ евра със 128 ССД и 4Г рам?! Като добавим и ултра-яката резолюция от 1440 х 900 и ми става съвсем безинтересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ти с ново дъно ше си с нов компютър ве. На мен честно казано повече производителност в момента не ми трябва, сууупер го тормозя и е бетон. Просто не го мисля, а въртя в момента няколко КАД софтуеъра във виртуална машина, фотошоп постоянно отворен, няколко прозореца на сафари с по 10-ина таба, МС офис отворен, акаунтинг софтуеъра и още един куп други неща и не мърда говедото.



А тоя еър не е интересен, но 12ката ретина е и в идеален свят бих искал да ми замени 15ката, но може би е само wishful thinking, особено ако вземат да го пуснат с айпадски процесор  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е безмислен. А и сърфейс 3 e отпреди година, тежи 100 грама по-малко и е с истински процесор. Ако се абстрахираме от гадната ОС естествено.

 

Но часовника ще го купувам. Евтиния.

 

Watch editionа ме остави безмълвен. Много са си повярвали ми се струва. Да започва от 10 000 $$$.   :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно разочарование. 12 инча. Ай сиктир с тия мини лаптопчета, да не сме ученички всички. Не можаха ли някоя 15 инчова нова бруталия да направят ами пак тъпотии в стил Air. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Surface няма нормална клавиатура, която да може ползотворно да се ръчка по цял ден, а според мен именно такъв му е таргет групата: бизнес хора, които по цял ден го мъкнат със себе си и вършат работа! 

 

Часовникът е безсмислен, но само си представям как всички полудяват и Епъл избиват отново рекордно продажбите за следващото Q. 

 

powerbook%20g4%2012%20inch.jpg

 

:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацбука е супер, таблет не става за работа, докато тоя лаптоп си е перфектен за хора на път  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E кое е таблет и кое лаптоп? Щото аз се обърках вече. Щом казвате, че тоя с по-приятната клавиатура, а не с по-читавия процесор?  ^_^

 

 

И за watch edition-a още малко:

 

As reader Michal Kvasnica points out, the Apple Watch Edition will literally be worth its weight in gold. My original headline was intended rhetorically, not literally. Apple can claim its new gold metal matrix composite is 18 karat because it will be 75% solid gold by weight. The overall weight per volume is where Apple has achieved the savings. The low-density ceramic particles represent a surprising proportion of the volume of the material but still only contribute 25% to the weight. Since no one will buy an Apple Watch Edition with the intention of melting it down for gold, the real point is that “Apple gold” is great from an engineering perspective but bad in terms of intrinsic value. Passing the savings along to the (already overpaying) consumer reinforces Apple’s affordable luxury brand promise. A $10,000 starting price, in my opinion, would be abusing that promise.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно разочарование. 12 инча. Ай сиктир с тия мини лаптопчета, да не сме ученички всички. Не можаха ли някоя 15 инчова нова бруталия да направят ами пак тъпотии в стил Air. 

 

Хехе разочарование  :hilezh:  Аз го чакам вече две години и само дразнеха със слухове. Перфектен е! Точно това чаках, точно това извадиха. Нямам търпение да си взема малка раничка и да пенсионирам 15ката по пътуванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MBP 15 с бахти батерията, цял ден по летища и самолети и държи животното, дажи и не си помислям за някакво такова мини лаптопче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12ката ми е липсващото звено м/у iMac a и iPhone a.

За мен е просто идеално.

Лаптоп дали е 12 или 15 е все тая, т.е. все е с малък екран.

Поне да е максимално преносим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Часовника за мен има смисъл, само и единствено относно подобряване на здравният статус.

Демек, да ме кара по-често да си размърдам задника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е много лаптопа. Сега им гледам "design film" и определено няма слабо място.

 

Не знам какъв конкурент му се явява Dell XPS 13", обаче ако имам парите и нуждата от малък лаптоп, определено ще е Apple... браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Часовника за мен има смисъл, само и единствено относно подобряване на здравният статус.

Демек, да ме кара по-често да си размърдам задника.

Това, както и за навигация пеша по непознати места. Другите неща ще видим дали ще имат смисъл. Примерно нотификации, съобщения и мейли направо ще ме дразнят. Всичко можеш да правиш и сега с телефона, но така говорехме и за айпада. Опредлено е най-полирания от всички смарт часовници и реално бъдещето е сега, но не мога да предвидя колко ще е полезен, докато не го пробвам за няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопът определено ме впечатли ...само, че сега 13ката ми малее малко, а 12 не знам дали няма да ми е тотално малко.

Само не знам ако си включа компа да се зарежда как ще си включа телефона към него....т.е. ще трябва да купувам адаптори. Това не съм сигурен, че ме кефи.

Чакам с нетърпение времето, когатоще има безжично зареждане....

 

Часовникът ми е доста неясен и основно ме притеснява продължителността на живота на батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще си го оставяме да се зарежда всяка вечер заедно с телефона. Далеч съм от мисълта, че ще изкарва повече. По-тъпото е какво го правим, ако сме по-дълго в движение и в някакъв момент останем без часовник, което за съжаление е една от функциите на този уред. Определено не ме кефи този момент и съвсем не мисля, че е невъзможен сценарии.

 

Има бъдеще, определено. За мен е в стадии на първия iPad - още не знаеш какво напълно да очакваш като възможности и до къде реално биха му се разпростряли възможностите. Всичко ще опре отново изцяло до разработчиците и техните фантазии+възможности!


Чудя се кога и кои модели от лаптопите си ще орежат. Не виждам смисъл от двата модела Air - нито са мощни, outdated са вече като дизайн, размерът на 11" е буквално недоразумение, а 13" вече е "дебел и режък"... реално с нищо освен с цена не биха спечелили внимание. Надявам се да остане MacBook-а и директно след него 13 и 15 инчовите Pro-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...