Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 Как се представя при вас 10.10.2? При мен е много по-добре от 1-цата и зачезнаха всичките полтъргайсти (засега поне). Освен това работи като, че ли и осезаемо по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти се научи да си отключваш, заключваш телефона и да набираш номера, после вече като вдигнеш левел ще говорим за отпечатъци и ириси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай го и Мак-а на жената или някой друг там да се мъчи и приключвай тази драма. Те DELL междувременно толкова дръпнАха с мат'ряла, че вече и въпрос не мой да става. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ме гледаш....съм се запритеснил много за ОСХ... Половината от вас го ползвате за виртуалки да вървите Win на тях. Отделно се излагат...един ресайз  на прозореца не работи както трябва. Ама за какво им е. ОСХ на мен ми отне повече време да си го настроя от един линукс...и пак едно wine не им върви като хората и winbox за микротик се чупеше постоянно. Да не подхващам java, че и там е пълна боза от към поддръжка.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да по-добре недей, че пак смях ще има. Има едно апче златно казва се spectacle, първото нещо, което всеки нов мак трябва да му се инсталира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха...недей ще умра от смях. Ти на това ли му викаш супер ОС....? Нали всичко и е наред, а ще инсталирам всякакви програмки, защото умниците не са ги доизмислили. Аре у лево...Тоя лаптоп става да си четеш вестници, правиш презентации... и следиш графиките на борсата...Признавам им наистина софта за видео/фото и аудио е силен, но там е работа с мишката... и некой бутон като им забие програмата  :hilezh:

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тихо тихо, че излагацията ще е голяма!! winbox крашвал, честно ?!? На калпавия космонавт космоса му е крив, да не използваме други сравнения :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбираш ме погрешно...Аз си го подкарах и всичко си върви ток и жица, но за премиум марка и ОС не трябва елементарните неща да ги настройвам по 30-40 мин. Не е като да не съм пробвал ОСХ-а, но най се дразня елементарни неща, които в Win работят даже, тук не се поддържат. Но както каза Путин, Хамериканците обичат да държат/упражняват контрол...в/у хората и ти позволяват толкова, колкото те преценят и съответно изгодно за тях. Не се опитвам да водя някакъв спор, а просто си казвам мнението. И в случая ме изкарвате, че ми е крив космоса. Не ми е крив космоса. Просто нещата не са толкова розови, както ги представят У америко....поне за мен. А вие може и да си затваряте очите...и или хубаво или нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, дай с конкретни примери? То е ясно, че перфектни неща не съществуват, ама току виж си се борил с вятърни мелници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретни примери колкото искаш. Аз го казах, най-елементарното беше като кликна 2 пъти на прозореца да го прави на цял екран. Да то го прави ама скрива всичко останало. Пробвах от бутончето на прозореца и хоп изненада от квадрат ми го направи правоъгълник. Приключих с него. После трябваше да се логна на микротика....тръгнах да точа wine и то туй искаше, онуй искаше...стандартното приложение от сайта на микротик не тръгна. Изтеглих някакво от някакъв пич, който е направил плъг енд плей и се инсталира като нормално приложение. Та тръгна след 30 мин борене с wine. После закачих харда да прехвърля малко снимки...хоп изненада..Не искаме да пишем върху NTFS...wtf. Хайде още 30-40 мин за парагон/марагон ли беше...накрая на сайта на Seagate са били така любезни да направят/напишат приложение, което е безплатно и работи само с техните дискове. Понеже имам 2 диска Seagate и един Toshiba, на Toshibata не искаше. Накрая за капак ми трябваше да едитвам един текстов файл с 40к записа в 7-8 колони. Е нема такъв текстов едитор...принудих се да инсталирам тестово ултраедит за да си свърша работата. За разлика от линукса, където gedit ми върши прекрасна работа и не ми трябва ултраедит.  Има и още... тръгвам да зареждам сайт с java приложение...и пак изненада. Но поне ме насочи към линк да си дръпна Java и смея да кажа, че тя най-лесно се поддържа/инсталира. Незнайно защо ми се беше сменил hostname на системата...лесно си викам, едитвам файла директно от команд лайн...и пак изненада. Нищо не се променя...пак взех да цъкам и се чудя къде ми е крив космоса :) Оказа се, че ОСХ трябва да му смениш hostname от графичното меню след като си го отключиш с парола, нищо че съм с рут права през конзолата. VPN ...о боже тръгна от първия път...но пак изненада. Иска изрично да му посочиш, целия трафик да минава през VPN, а не само трафика за съответната мрежа. Да кажем това е решение на програмистите или който там отговаря.  И така...системата е хубава с изключение на wine, което не тръгна както трябва нищо друго не се чупи...но няма ги удобствата поне не за мен. А я водят интуитивната система...



sky каква не американска ОС ползваш?

Да, в случая имах предвид Apple. То ясно, че всички са Хамерикански...

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички изброени неща , не виждам ни едно да е проблем на ОС, проблемът е бил, че не си знаел как стават тези неща. Или очакваш шофирането на автомобил и камион да е еднакво? Ако искаш за всеки конкретен случай мога да ти дам супер бърз начин да ти се получат нещата ? Или просто ако имаш проблем пиши, предполагам, че ще мога да помогна за повечето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че за всчико има решение. Идеята е да върви без да се търсят решения за туй и онуй. Тоест олекваш с 3-4 бона и като се прибереш всичко трябва да върви.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално пък от  resize да се оплачеш, немам думи. Тва пък е едно от най-убавите неща на ос x. Прави размера на джама по съдържанието, а не цял екран с празно за пълнеж за разлика от бозата. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквам от него. Много пъти ми е помагал даже. А отностно размера на джама...за разглеждане на файлове както и да е, но на конзола няма такава мъка при това на ретина дисплей. Сега се сетих още нещо. При изглед на файловете в колона и тъмб, шифт бутона работи по друг начин. В тъмб изглед с шифт бутона не мога да селектирам конкретна поредица от файлове...нямам си идея защо.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце стога се излагай честно... Няма такива глупости да ти покажа екип от шест човека девопс на мак и по три монитора как работят машините на конзоли дето до вчера не щяха да чуят нищо освен линукси :)

Имаш елементарни проблеми които за разлика от уинбозаможе лесно да оправиш или по-точно промениш, защото повечето ти болки са причинени от кофти навици изградени при ползването на бозата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми аз и никакви навици от Win.Единствено ползвам IE и то през wine. От 2009 съм на линукс среда на лаптопа. В смисъл десктоп среда. И понеже ми изгоря лаптопа трябваше да ползвам малко ОСХ при, което беше 1 ден донастройки за елементарните неща. Не казвам, че без настройки не може, но те се излагат като елементарни неща не се поддържат. А сега на нов лаптоп мога да ти кажа, че линукса се зарежда за 15-20 сек....

Да не разводняваме темата и да я превръщаме едно с/у друго. Исках да споделя моите 2 цента.

post-8689-0-66910200-1423398321_thumb.pn

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво ще ми кажеш че гну-то на линукса го пускаш и без кустомизация върви перфектно полирано и изчистено от недоразумения ли?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GNU-то също си иска донастройване. Аз не отричам това. Проблема е, че не се боря за елементарните неща от по-горния пост. Недко, не си прав. Ако предположим, че ти си обикновен бизнесмен и ти трябва нов лаптоп. Върл фен на епъл и твой добър приятел силно ти препоръчва да си купиш ябълката.  Отиваш в магазина и олекваш с някаква солидна сума...прибираш се и ентусиазиран почваш да го разцъкваш. И хоп...защо не ми се разстяга прозореца, защо не ми се прехвърлят файловете....все неща, които досега са работили и не е било нужно дори да им отделяш време и нерви. За някои това не е проблем, важното е да са на ябълката. И за мен не е проблем, както казах, а и ти също, за всичко има решение.  И какво излиза. Даваш шапка пари за нещо, което трябва да е върха на сладоледа, а на практика влагаш повече време и нерви да си го направиш по твоите нужди. Накрая излиза, че аз трябва да познавам скъпо струваща ОСХ до последния детайл и тогава да отида да си я купя/взема, защото много ме кефи...иначе излиза, че ми е крив космоса. Ами не ми е крив...аз съм потребител и не искам като давам една шапка пари и после да ходя и да си донастройвам нещата. Искам като го взема всичко да ми върви, а не да си плащам за всяко нещо допълнително и да ползвам допълнителни програми. Надявам се да сте ме разбрали правилно. Никой не оспорва качествата на OSХ, като дизайн, интерфейс работа и т.н. , но ...ще ме извиняват много и те си имат кусури. 

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...