Jump to content

къде да видя препоръчителните масла за двигателя


Recommended Posts

Колеги,от къде да погледна препоръчителните и подходящи масла за двигатели тъй като досега все съм карал с уж най-доброто 5W 40 пълна синтетика но се чудя фатално ли ще бъде ако пробвам с 10 W 40...Вече съм на близо 180 000 км като пробег.Ще бъда и докрай искрен защо мисля да правя подобни гимнастики....просто за да намаля поне частично този вечен доколкото разбирам след многото четения на мнения по форуми и крайно досаден проблем с горенето на масло на този тип двигател.Правен е ремонт на главата и ефекта беше временен и минимален.Затова си мисля дали няма да е кой знае колко вредно за двигателя ако мина на друго масло...поне веднъж да пробвам .Какво е вашето мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си за 10/40 според мен. Разходът на масло за този мотор си е задължителен. Няма спасение. Просто си му свикни! Имал съм маслояд и след известно време не ми правеше впечатление. Доливаш и толкова. Става машинално. Сериозно! Но не минавай на по-гъсто масло!

Нека и другите кажат, но според мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето ти препоръчителните масла на Кастрол за твоя двигател и както каза колегата, си доливай, това е :)

Engine ALT

Capacity : LubeCap 4,2 liter

Use : Normal

Intervals : Change 15000 km / 12 months

Products : Castrol EDGE 0W-30

: Castrol EDGE 5W-30

: Castrol EDGE Formula RS 0W-40

: Castrol EDGE Formula RS 10W-60

: Castrol MAGNATEC 5W-40 C3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не минавай на полусинтетични масла от рода на 10W-40 и подобни, твоят мотор си е за пълна синтетика, както е описал по-горе колегата и е дал на примерни вискозитети и масла на Кастрол. А за разхода малко трябва да му свикнеш колко доливаш от смяна до смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,от къде да погледна препоръчителните и подходящи масла за двигатели...

Ето ти няколко примера, не като марки, а просто заради вискозитетите:

Цък, Цък, Цък

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за мненията,избрах си маслото за следващата смяна да ми е Castrol EDGE Formula RS 10W-60,струва ми се че ще е подходящо и се надявам да има ефект с горенето му защото го дават че издържа на много висока температура и е за спортно каране.Не ми е ясно обаче как така 10 W 60 е пълна синтетика а 10 W 40 е полусинтетика....аз мислех че малките цифри преди W-то дето са-0,5 са пълна синтетика и вече от 10 нагоре започва полусунтетиката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за мненията,избрах си маслото за следващата смяна да ми е Castrol EDGE Formula RS 10W-60,струва ми се че ще е подходящо и се надявам да има ефект с горенето му защото го дават че издържа на много висока температура и е за спортно каране.Не ми е ясно обаче как така 10 W 60 е пълна синтетика а 10 W 40 е полусинтетика....аз мислех че малките цифри преди W-то дето са-0,5 са пълна синтетика и вече от 10 нагоре започва полусунтетиката...

няма да имаш никви проблеми с това масло колега, все пак ти е по предписание. състезателно е и е пълна синтетика. 10-40 си е полу, кажи впечатления по нататък :steinigung:

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...