Jump to content

Dell сервиз, какво да очаквам?


Recommended Posts

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc M92 [Mobility Radeon HD 4500 Series]

Имаме и Vostro в семейството. По голямо дърво не бях виждал. Нашия е стар модел още от първите 1500 май се води. Сега вече има 1520 мисля. Както и да е. Мисля следващия ще е 15R, но засега тоя държи фронта. Скоро става на 2 години и освен клавиатурата съм нямал други проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой от БГ дистрибуторите или DASP предлага тази простотия? :)

Имаме и Vostro в семейството. По голямо дърво не бях виждал. Нашия е стар модел още от първите 1500 май се води. Сега вече има 1520 мисля. Както и да е. Мисля следващия ще е 15R, но засега тоя държи фронта. Скоро става на 2 години и освен клавиатурата съм нямал други проблеми.

Kaкво значи дърво? :)

1520 отдавна е end of life. Чекни 3550 е най-новото.

Ох 15R някакъв инспирон ли го бараш?

Редактирано от mala_vestica
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами каквото дойде. Студио май вече ги няма. Востро нещо много дебели ми се виждат. Затова викам дърво, щот е доста дебел и не ми е естетически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си.

Актуални са Inspiron N5110, които притежават новото поколение Intel процесори. :) Баси рекламния трик. :)

Цъкни новите Вострота, ще останеш очарован от дизайна. Поне на мен лично много ми допадат! Като търговец на този бранд, съм фенка на Latitude, но той е съвсем в друг "раздел". Поне така го разбирам, предвид нуждите ти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следователно за теб са актуални модели от сериите XPS или Latitude. CPU Интел.

Горните не са AMD базирани, подсветката на клавиатурата е опция, т.е. някъде я има, другаде не.

HDD...-то, както дойде, за XPS са на 5400, Latitude се поръчват бързи - на 7200. Стараят се да са с доволно количество GB.

Прави един филтър някъде и действай. :)

Редактирано от mala_vestica
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За филтъра ясно, за HDD не държа да е бърз щот много вибрира. От новите процесори със сигурност ще е i3/i5

Сега съм с това.

processor : 0

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 6

model : 23

model name : Intel® Core2 Duo CPU P7350 @ 2.00GHz

stepping : 10

cpu MHz : 800.000

cache size : 3072 KB

physical id : 0

siblings : 2

core id : 0

cpu cores : 2

apicid : 0

initial apicid : 0

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 13

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts aperfmperf pni dtes64 monitor ds_cpl est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm sse4_1 xsave lahf_lm dts

bogomips : 3990.81

clflush size : 64

cache_alignment : 64

address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual

power management:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами незнам, аз не съм тръгнал да го сменям. Просто казах, че ако тоя се счупи ще взема пак Дел. Другия вариант е да продам този в момента, но незнам колко мога да му взема и да добавя нещо. Дали мога да му взема над 1000 лева? Или нещо от сорта на 1500-1600 лева, ако продам този и добавя малко (400-500 лева)

Dell Studio 1555 15.6", (1920X1080) WLED , P7350 2.0GHz 4GB RAM/ 500GB , 512 MB RADEON HD 4570/ Backlit Keyboard / 3 Years NBD

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си пуснал пълните характеристики.

Процесорът е ОК, но минуса му е, че е морално остарял. В момента за 1К лева, можеш да намериш къде, къде по-добра конфигурация. :)

Стана така че цените паднаха адски много!

Маржът още повече, което не е от значение де.

Само да ти кажа, че ще изръсиш доста повече за XPS или Latitude с подобни параметри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесора е такъв заради backlit. Тогава новите P8300/P8100 вървяха без backlit и трябваше да взема тоя. Не че ми трябва по бърз :). Преди 2 години гледам съм платил 1680 лева за тази конфигурация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подсветката на клавиатурата няма нищо общо с процесора. :) Просто в един момент Dell си решават, че на определена серия ще има светеща такава. :)

Със здраве да си го ползваш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ще си го ползвам. Бърза работа нямам. Предния ме изкара 5 години. Този може и повече да ме изкара.

Ако бях се сетил, че мога да сменя клавиатурата после, сигурно щях да взема с по-бързия процесор. Подсветката само на калвиатурата ли е? В смисъл дъното подава ли сигнал за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подсветката си е опция само към клавиатурата при Dell.

Т.е. ако имаш лаптоп с клавиатура без подсветка и самата серия предлага клавиатура с подсветка, можеш отделно да си поръчаш клавиатура с подсветка. :)

Махаш старата без подсветка и слагаш новата, дето свети. :)

Няма общо с дъното.

Редактирано от mala_vestica
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа, колега?

Информацията, която ти подадох е информация от производител. От производител се подава на дистрибутор. От дистрибутор на партньор, от партньор на краен клиент. :)

Сещаш се, че някъде нишката се къса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем да смениш клавиатура.

Обикновено самите те са с гаранция 6 месеца или 1 година, но има случаи, в които продавача/дистрибутора/сервиза дава гаранция на клавиатурата равна на остатъчната гаранция на самата машина. Това е вид личен избор, на продавача.

Всеки сервиз може да ти я подмени.

Препоръчително е да е такъв, който поне има опит с бранда.

Разбрах, че си останал доволен от Николай/Визикомп във Варна. Те са точни, поне такова ми е впечатлението от тях. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Останах доволен, че ми смениха панела и клавиатурата. Но незнам с какъв акъл тръгна да ми залепя туй гуменото под бутона с голи ръце, а не с пинсета примерно. Аз зор не давах, а те ме изкараха че съм ги юркал и затова така станало. Добре, че не падна върху дисплея, че тогава незнам как се чисти това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сервизен техник, но знам, че бутони не се поправят и лепят. Директно се поръчва нова клавиатура.

Споделям ти го от опит - човек, който е работил във фирма дистрибутор и е имал допир със сервизния отдел, макар и малък.

Вероятно са се опитали да спестят време, а и пари. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Studio 1555, но не ми харесва. Няма индикации за нищо. Клавиатурата скърца като на старо ПЦ. Ужасен е. Мисля, новия 15R ще е по добър.

Аз съм с 1558 и май няма нищо общо с твоя... :) Ако искаш ела да си направиш сравнение.

П.П. Май някакъв приемник на Булсат щеше да идваш да вземаш...така и не дойде. Да не си се отказал? Или се уплаши от приказките на служителите им? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...