Jump to content

Потенциометър (датчик) на педала на газта,А4 Б5,АФН 110к.с.?


larss

Recommended Posts

Къде се намира този датчик,някой свалял ли го е или отварял ако може да сподели,доколкото видях на самия педал има само някаква пружина ,но кабели да излизат някъде не забелязах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със жило е.

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със жило е на твойта, AFN е с потенциометър. Не знам точно къде се намира, но представлява е това:

024434624.jpg?r=0

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потенциометърът стои над педала на газта, а жилото, което е закачено на педала е дълго не повече от 12 см и чрез дъговиден механизъм управлява потенциометъра. Никога не съм го свалял, но това жилце се скъса един път, а смяната на място е доста кофти процедура. Сваля се педала от неговата конзола, откача се жилото от него и тогава се откача и от потенциометъра. А според показаното на изображението в поста над моя, въпросния потенциоветър е захванат с два болта/винта. По някакъв начин трябва да контактува директно с ГНП-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

колеги интересува ме как действа този потенциометър, Въпроса ми е дали след като отпуснеш педала на газта спира подаването на електричество към компютъра, или е постоянно в напрежение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че се чува от еку,картата се казва драйвер уиш,за какво ти е всичко това,ако не те слуша педала колата седи на 1300 оборота,разкачи буксата и напръскай с електртоник спрей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...