Jump to content

Ауди 80 1.8 87год


elemeNt

Recommended Posts

Продължаваме с това проблемно ауди :). Става дума за уреда които измерва колко километра до момента съм изминал (след последното нулиране) и този който измерва изминатите километри от произвеждането на колата-на таблото един под друг. Първоначално имах малко проблеми с тях след нулирването(не отчиташе изминатите километри) но след повторно натискане(съответно отново навуютре) на ръчката(на таблото),тръгваше. Но последният път, престана да измерва въобще и двата уреда. Предполагам че проблема е в таблото понеже след нулирване на бензиностанция на съответния уред,спря да измерва. Къде може да се крие причината за моя проблем, някои сблъсквал ли се е с нещо такова? И откъде точно се подава сигнал(импулс) за този уред?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега наи вероятно е от едно зъбно колелце ,което се износва или счупва.Виж с търсачката трябва да има описано с подробности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ще да е в зъбното колелце. Подмени го писано е милион пъти по въпроса. Търсачката много щеше да ти помогне по този въпрос щяха да излязат поне 10 теми. И съвет от мен, не нулирай километража в движение. Само и единствено в спряло положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ще да е в зъбното колелце. Подмени го писано е милион пъти по въпроса. Търсачката много щеше да ти помогне по този въпрос щяха да излязат поне 10 теми. И съвет от мен, не нулирай километража в движение. Само и единствено в спряло положение.

Наистина,оказа се че е от едно зъбно колелце, силиконово (май) много мъничко. Някои има ли идея откъде може да го изнамеря, разбрах че продавали такива в някакви магазини.... или да си поръчам отнякъде?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От днес и аз имам същия проблем, колеги. Пътувам си аз, жената си жужи нещо до мен, както обикновено, и като за капак на всичко, гледам - не се отчитат никакви километри?! От над 300 километра не бях нулирал нищо, а и се старая да го правя на място на бензиностанцията, след като сипя гориво. Въпреки това отчитането просто спря. Та сега и аз съм заинтересован как може да се отстрани въпросния проблем. Поизчетох из форума преди да напиша това мнение, но всичко май се свежда до въпросното колелце. Знаете ли откъде то може да се намери и закупи?

Редактирано от itibg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ДВД-ром за компютър на Асус има такова зъбно колелце в механизма за отваряне, само му се изпилява 4-5мм едната страна, понеже идва малко широчко иначе диамеъра и зъбците му съвпадат на 100%. От близо 1500км. карам с такова и нямам проблеми, аз лично си намерих още един ДВД-ром и си запазих едно резервно, даже от приятели по компютърни фирми съм им казал ако имат развален Асус да ми пазят колелцето :wall: Чувал съм, че същите колелца ги имало и в таблото на някакво Волво, ама трудно ще намериш, дрг вариант е да прегледаш изпочупени ел. уреди - ЦД-та, ДВД-та, касетофони, че дори и детски играчки с механизми ама не е гаранция, че ще намериш. 3-тия вариант е да си купиш от форума има хора които ги продават по 12-15лв :puke: Ти си преценяваш, късмет в търсенето :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много електроуреди го има въпросното колелце. На мен лично не ми се занимаваше да ровичкам из бракуваната техника, а и се опасявах, че може да ми отчита грешни километри километража, за това си поръчах колелцето. Колегата Vikingos, ги продава, който са точно копие на оригинала, така че 100% няма как да отчита по-различно километража.

При мен обаче, освен че колелцето беше строшено, и спойките се бяха напукали. Има много изписано по темата, има и обяснения със снимки, стъпка по стъпка. Използвайте търсачката.

Редактирано от Nikkie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти пратя зъбно колелце, което съм си поръчвал от Ибей. Същото, което се слага и на волво 850. Фрезовано е от делрин и е професионално направено. Държа си го за резерва, но ако ти трябва спешно, ще ти го пратя. Ето ОТТУК съм го поръчвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...