Jump to content

Проблем с датчика на маслото


G-Iordanov

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам следния проблем.При загрят двигател ми светва лампата за маслото и зуумера започва да свири,при подаване на гас спира.Маслото е туко що сменено,маслената помпа работи без проблемно сменени са датчиците на маслото.Колата е Audi 80 B3 1.6D 87г.,Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети на празен ход така ли ? Като за начало ходи да ти измерят налягането на маслото за да си спокоен , че всичко е наред . Ако налягането ти е добре , е или датчик или нещо по таблото и окабеляването , може да имаш оголен кабел и да дава на маса някъде , погледни и това .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако може и аз да попитам в темата на колегата...

при мен свети лампата на маслото като дам на контакт само, като запаля гасне и няма проблеми

датчиците преди време ги сменях, че сълзяха..

къде може да е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети и на празен ход и на скорост като е загрял двигателя след 80 градуса.

Въпроса беше към колегата krasi85.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чукат ли повдигачите докато си на празен ход и ти свети лампата? така може да разбереш дали качва масло до тиквата или не.

ако чукат - спирай веднага мотора и отивай с пътна помощ на майстор.

или го изчакай да поизчукат съвсем той после сам ще си спре :hilezh: аз вече имам опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Брат ми кара същия мотор и има същия проблем. Зимата прави ремонт на двигателя, но не смени лагерите на коляновия вал и проблема остана. От доста време кара така и смята да продължава така, но не мога да го убедя, че така не е на добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...