Jump to content

Семеринг на вала на делкото


vilik

Recommended Posts

От известно време ми сълзи семерингът на вала на делкото, сега загледах, че и ангренажният ремък е взел да се "смазва" доволно :zustimm:

Как да сменя тази семеринга, главно ме интересува как да държа контра на този вал, тъй като нямам въздушен винтоверт :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време ми сълзи семерингът на вала на делкото, сега загледах, че и ангренажният ремък е взел да се "смазва" доволно :zustimm:

Как да сменя тази семеринга, главно ме интересува как да държа контра на този вал, тъй като нямам въздушен винтоверт :zustimm:

Имаш предвид семеринга на паразитния вал??

Трябва да свалиш ангр. ремък първо . Самия семеринг на този вал е запресован в отделен капак който е хванат към блока .

През една от дупките на звездата на вала прекарваш един къс удължител с камък 10 който вкарваш в главата на един от

болтовете на капака на семеринга . Така държиш контра и с друг ключ развиваш централния болт на звездата . Като свалиш

звездата по нататък всичко ще ти стане ясно . При мен процедирах така преди време и нямах проблеми .

П.П. 1. На капака на семеринга има един О-пръстен , не е лошо да се смени с нов . Виж в ЕТКА-та номера му.

П.П. 2. Аз лично смених и трите семеринга отпред едновременно ,еднакви са . За да няма после пак разкачане на ангренажи и т.н.

Ако ремъка е много омаслен смени и него - маслото му е най големия враг . Да няма после мяууу!!! :zustimm:

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за спама, предварително!

И мен ме чака същото, за това не мога да не кажа: евала на и.николов за поредния изчерпателен отговор :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инструкциите на И. Николов, утре мисля да се впусна в приключението :zustimm:

Ще пробвам и някакви снимки да направя :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му,

все се чудех къде може да съм забравил да сменя семеринг, аме нейсе те са се сетих :zustimm: . Дано не протече точно тази.

Някой може ли да ми каже дали е същата като на разпр. или колянов вал!? :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди ги сменях и трите - Виктор Рейнц по 5лв бяха.

Агренажът се беше омаслил - та е него.

Вили, същия е семеринга.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук успях да намеря малко картинки от братята . Общо взето и при мен стана по

подобен начин с изключение начина на законтрянето на звездата на паразитния вал.

Има мн. добра снимка на капачката на вала и нейния О-пръстен.

ЦЪК

П.П. За болтовете на капачката по нагоре писах ,че са за камък 10 ,но може и да бъркам

щото това го правих преди повече от година . От снимките ми се струва ,че са по големи

главите им ,което даже е по добре :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамм, снимките са екстра, аз защо се бях заблудил, че звездата на средния вал е плътна, като на коляновия :flehan: То така е повече от ясно как се процедира

62428_08.jpg

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...