Jump to content

чертеж на дистанционни фланци


Recommended Posts

Аз си мисля че е напълно достатъчно за да се центрова по оста. Вярно че контактната повърхност е почти в началото на дъгата но е напълно достатъчно за да се центрова!

разгледай си главините точно там дето свършва фаската дали не са чукнати поне на 3-4 места и ще си промениш мнението! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разгледай си главините точно там дето свършва фаската дали не са чукнати поне на 3-4 места и ще си промениш мнението! :hilezh:

Утре ден мисля да ги гледам обстойно, поне предните.

Ще разтурям за кормилни накрайници :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги пребориш ти накрайниците, няма начин! :hilezh:

Абе като си говорим за тея фланци-мланци, някой има ли 20мм на Б4, с оригинални по размер гуми и джанти? Дайте някоя снимка, че темата ме накара да се замисля дали да не се фланцовам малко! :)

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама за някои хора 5мм джантата навън е по-важно от безопасноста.Аз макар и да правя фланци,никога не бих си сложил.

Фланците не са за гъзария. Когато има нужда не може да не сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водещата част на джантата (оригиналната стоманена) е 7мм и от там започва закръглението. На главината има фаска 2мм. челото на водещата част на джантата равни с това на главината. Като сложим 5мм фланец нищо никъде не се води. :hilezh:

Много бързи мнения се изписаха и се обърках. Фланците, които имам, са с водеща част с 74мм външен диаметър - за повечето автърмаркет 5x112 джанти. За оригинални джанти не стават. "Под" фланеца се слага втулка към главината. Втулката за главина 57.1 е 57.06.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря специално на колегата Митака за чертежа и на всички дали мнение във темата. :hilezh: :hilezh: Тези дни ще ги издялкам на CNC-то,намирам си подходящи болтове и да видим какъв ще е резултата. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...