Jump to content

Въпросче за километража


Recommended Posts

Имам 80-ка с часовник,на таблото.Смених си циферблатите бели и без да искам строших стрелката на километража.Стрелката се оказа капсолована и сега нема правене.Сами разбирате че така таблото е пракалено грозно за тази марка автомобил.Навил сам се да купувам от моргата,цяло ново табло,и мисълта ми е така и така ще давам пари,може ли да взема табло с оборотомер,и да се свърже на местото на километража.Ако някои е запознат,моля нека да пише :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 80-ка с часовник,на таблото.Смених си циферблатите бели и без да искам строших стрелката на километража.Стрелката се оказа капсолована и сега нема правене.Сами разбирате че така таблото е пракалено грозно за тази марка автомобил.Навил сам се да купувам от моргата,цяло ново табло,и мисълта ми е така и така ще давам пари,може ли да взема табло с оборотомер,и да се свърже на местото на километража.Ако някои е запознат,моля нека да пише :)

Колега абсолютно никакъв проблем нямаш същата операция извърши и брат ми защото не му работеше устройството за отчитане на километрите преди 6 месеца и оборотомера си работи идеално, електронния часовник също. Купувай смело и карай.

п.п. Брат ми като смени километража каза: - вече няма да ме бъзикат че съм си купил часовник с кола! :(:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз извърших същата операция на моята кола и както казва колегата няма никакъв проблем, оборотомера си работи без никакви грижи. :(

Редактирано от roberto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много ще се възползвам от тази информация:))

П.П между другото и аз до сега търпях подобен вид критики,че сам си купил кола с часовник:()

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото и аз съм чел във форума, замяната на часовника със оборотомер не представлява никакъв проблем.

Аз обаче имам един въпрос към теб: От къде си си взел бели циферблати, че и на мен са ми много мерак :)

Пък може да се похвалиш и с някоя снимка :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за момента нямам снимки на километражите,но съвсем скоро ще кача направо снимки с оборотомера:hilezh:)).Колкото до закупуването на самите циферблати-намерих ги в един магазин в Пазарджик,и за мое голямо учудване циферблатите паснаха идеално:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема мисля не е в намирането на циферблатите а в махането на стрелката, но един човек би трябвало да може да помогне ако иска щото на него това му е занаята колегата Хтунерс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази операция при ауди е лесна защото ел. инсталацията е пълна и при по слабо оборудваните модели,но и да не беше пак има вариянт,аз преди години имах Opel който беше с жило на километража и нямаше извод за оборотомер, но с малко повече ровене по книжките успях да разбера от каде се взима сигнал,какво се прави и си сложих километраж с оборотомер.А я ми кажи къде във Пазарджик си намери бели циферблати да ида да ги видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да според мене (от личен опит вече знам)стрелката само на километража е капсолована и нема махане.Според мене е по разумно ако някои реши да слага бели циферблати да не се мъчи да маха стрелката а да цепне леко циферблата с бръснарско ножче.Мога да ви уверя че изобщо нема да си личи:)))),а относно магазина в Пазарджик тои се намира точно да авторай "Гешев"мисля че името на магазина беше "Пайнер".Там можеш да си намериш циферблати на 10 лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно стрелката, не е капсулована, но се маха наистина много трудно, аз съм махал няколко пъти и съм имал и доста неуспешни опити. Цялата работа си е на риск, дали ще остане цяла или ще се счупи. На моята кола лично аз бих предпочел вариянта с бръснарското ножче, макар, че за сега нямам идея да си сменям циферблатите. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...