Jump to content

моля помогнете настройка на делкото


audigogo

Recommended Posts

Здравейте

Имам ауди 100 авант 92г.с двикател ADD 2000cm 115 кс механична инжекция КЕ-троник. Та смених всички гарнитури на двигателя и незнех че делкото се задвижва от адренажният ремък. И съответно не го белязах и съм му разбутал настройките от адренажният ремък другаде не съм разбутал настройките на делкото.Сега трудно пали на газ а на бензин не иска. На бензин прехвърля като запаля на газ давам 3000 оборота и тогава давам на бензин иначе неще.

А и двапати ми гръмна в колекторните тръби.

Как да си възтоновя (настроя)делкото

Ааа когато е топъл двигателя на газ пали от раз.

Как се правят настройките на делкото .

МОЛЯ помогнете

Благодая ви.

Редактирано от audigogo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти стробоскоп. Запалването е на -6С, белега се намира отзад на маховика. Има едно прозорче, долния край е референсния. Внимавай защото там са 2 белега:

ГМТ "0" (Горна Мъртва Точка)

Запалване "|" - този белег ти е за центровката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви :respekt:

значи трябва да наглася шайбите на коляновият вал и делкото по снимката.

Не ми е ясно пак :hilezh: къде е Timing mark и как се нагласявя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako ги нагласиш по първата картинка си на О градуса,ГМТ

след това леко назад и си на 6 градуса преди ГМТ.Това обаче се настройва с стробоскоп. Зад мотора на кожуха на маховика има прозорец.Белезите са на самия маховик ,въртиш бавно докато ги видиш през него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нагласяваш шайбите така, както е показано на снимката,която е качил колегата.

http://store.picbg.net/pubpic/6F/8E/be40a11b34666f8e.jpg

След това махаш капачката на делкото. На корпуса на делкото има резка. Палеца трябва да сочи тази резка. Ако сочи другаде, разхлабваш делкото и го нагласяш. При това положение трябва да палиш лесно. Правиш тест в движение. Ако пука в ауспуха, когато върнеш педала на газта(режим "моторна спирачка"), ако има замисляне, когато подадеш газ, значи иска малко предварение. Връщаш делкото обратно на часовниковата стрелка с 2-3 градуса на око и пак пробваш. Един градус на делкото е равен на два градуса на коляновия вал. Принципно центровката се прави със стробоскоп. В момента карам с центровка, направена по описания по-горе начин. Няма разлика в сравнение със тази, която ми правиха със стробоскопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късмет и усет трябват за груба настройка - за останалото си има стробоскоп и стенд :huh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той колегата както го описва си мисля, че проблема му едва ли е само в центровката. Карал съм със закъснение, карал съм и с голямо предварение(24 градуса), обаче проблем с паленето не съм имал. Студена, топла, газ, бензин - 2-3 оборота на мотора и пали.

П.П. Колега, сигурен ли си, че правилно си зацепил коляновия с разпределителния вал?

Редактирано от nedelcho_iliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ :rolleyes:

сега вече е ясно.

ако имате схема на захващането на делкото ще много благодарен да не развивам където нетрябва.

:rolleyes:

Разпределителният вал е зацепен правилно.

Щото на газ пали е при стоден двигател по трудно а при топъл от раз.

Ама зацепването на делкото е едно направо нигакво .

Не сетих да си бележа нещата :)

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето схема колега http://www.neoriginal.ru/cat/audi/part/u/0/mod/9/kat/140/year/1993/grp/9/idcnt/17/subgrp/11311

Трябва само да разхлабиш гайката(№8 на картинката) и ще можеш да завъртиш делкото. Ако обаче скоро не е въртяно това делко, сигурно е спекло. Ето една тема, как да го раздвижиш. http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=106288

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет ,

с ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ на висчки .

Ами успях БРАВО на мене :lol: е е неми остана време да си поиграя (да изпипам) нещата.

Иначе на газ е ОК всичко, на бензин има проблем с дебитомера от гърмежа на газта :zustimm: .

разучих във форума и ще се заема :) .

ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...