Jump to content

За колегите разбиращи от електроника


Recommended Posts

Въпроса ми произтича от следното: решил съм да вградя термометър за вътрешната и външната температура в таблото на Ауди Б4, купих дегитален термометър от тези китайските по 9лв. обаче трябва по някакъв начин да вградя само дисплея от течни кристали в таблото а електрониката да е някъде навън от таблото (зад него например), та въпроса ми е може ли по някакъв начин да отделя дисплея от платката и той да продължи да работи т.е. с какво да заменя гумения проводник м/у дисплея и платката за да стане той независим от габаритите на електрониката. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано това, което искаш да направиш неможе да стане. Да отделиш дисплея от платката е невъзможно, точно този гумен проводник прави връзката м/у двете и за съжаление заместител няма. Единственият варянт е да сместиш целия термометър. Толкова ли е голям термометъра та нестава? А и защо държиш термометъра да е в таблото? Искарай го някъде отвън (в купето имам в предвид). Хайде пиши ако имаш други въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз достигнах до същия извод, обаче ще продължавам да опитвам, няма място да го вградя с платката заедно. Плюс това сега се чудя как да обърна показаянията на дисплея, целия да е черен а цифрите да са прозрачни, навремето имах електронна игра и калкулатор на които като им обърнеш слюдата се получаваше този реверс, но тук няма слюди няма нищо и майче и това ще бъде невъзможно. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези "слюди" се наричат поляризатори. Пак ги има - винаги са два - един отпред и друг отзад, но са залепени. Ако ги разлепиш може и да стане, но има голям риск да счупиш дисплея или да стане грозно от лепилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реверса го направих сега остава пак големия проблем как да свържа дисплея с платката чрез кабел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става, стига да ти се занимава, правиш платка със същото разположение на конткните пластини, такива, каквито са на основната платка, но новата да бъде с големината на дисплея. След това с каблчета/лентов кабел, свързваш всеки от контактите на основната платка, с тези на новата, стягаш дисплеят към новата и си в играта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лентов кабел мисля, че няма да стане. Предполагам, виждали сте ЛЦД индикация. Гумения проводник ляга буквално на стъклото на ЛЦДто. Там как ще запои лентов проводник???

zorba термодвойката вади миливолти, поради тази причина свързването с лентов проводник не е удачно. Трябва да изполваш компенсационен проводник. В противен случай ще те лъже в измерването. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става, стига да ти се занимава, правиш платка със същото разположение на конткните пластини, такива, каквито са на основната платка, но новата да бъде с големината на дисплея. След това с каблчета/лентов кабел, свързваш всеки от контактите на основната платка, с тези на новата, стягаш дисплеят към новата и си в играта....

И аз достигнах до абсолютно същия извод още снощи и щях днес да ходя до магазина за електроника да си купувам необходимите материали да проявявам печатната платка, обаче още снощи ШОК, в таблото на Б4-ката няма къде да се вгради дисплея защото там където мислех да го вградя е разположен зумера за забравени фарове :rolleyes: Иначе щеше да стане върха, намерих си и подложката и осветлението от дигиталния часовник за Ауди. Целия този замисъл на таблото на Б3 ще стане идеално но на Б4 нестава, направо съм бесен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече ти си титан на дизайна.

Ама ако си купиш термометър за 8лв от МЕТРО (има с подсветка с бутонче) и го залепиш горе в ляво на ъгъла на таблото под носа ти ще спестиш страхотни усилия с файдата от два термометъра - външен и вътрешен.

Там разбира се ще го пече слънцето така че може да оптимизираш мястото на сянка.

Успех!

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...