Jump to content

Прегрял двигател


granik

Recommended Posts

Здравейте ! Как се познава дали колата е била прегрявана ? Само по ръждивия цвят на казанчето за антифриза ли ? И какво означава да е бил прегрял двигателя- няма мощност ли - как се проверява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много е относително,ръждивия цвят на антифриза може ида е от стар или некачествен антифриз,а дали е прегряван трудно може да се каже без да се отвори тогава се познава по цвета на ризите,където минава водната магистрала е синьо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Керемидения цвят на отлаганията в казанчето и цялата охладителна система говори за двигател системно работил с не добро охлаждане!Карането с чиста вода не значи добро охлаждане даже при напълно изправна охл. с-ма.Има много теми за охлаждането.

Поне според мен,по това,което казвш колта е прегрявана.Друг е въпроса,чеможе да е прегрявана и ремонтирана след това.А симптомите за прегряване са доста-Разход на масло;Намалена мощност;Надува системата;вода в маслото/боза/...и др.

Иначе казано,закарай колата при някой,който наистина разбира да я види. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета на казанчето не е критерий. Аз като купих колата то си беше бяло, а на третия ден ми изби масления охладител и вкара масло в антифриза. Не успях да го измия добре и сега е кафяво.....Мотора да чукна на дърво е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета на казанчето не е критерий. Аз като купих колата то си беше бяло, а на третия ден ми изби масления охладител и вкара масло в антифриза. Не успях да го измия добре и сега е кафяво.....Мотора да чукна на дърво е перфектен.

При мен е абсолютно същото нещо. Изби ми некъв маслен охладител, колкото юмрук и казанчето така и не се изми като хората :zustimm: Проблеми с температура и прегряване не съм имал никога, държи ~87-89 градуса и това е. Зиме, лете на магистрала, градско... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...