Jump to content

Въпрос за избор на мрежов медия пплеър


Въпрос за избор на мрежов медия пплеър  

3 гласа

  1. 1. Въпрос за избор на мрежов медия пплеър

    • PopcornHour A-210
      2
    • WD TV™ Live Hub
      1


Recommended Posts

PopcornHour A-210

срещу

WD TV™ Live Hub

изискванията са:

- да има възможност да бъде файлов сървър (с опция за квоти);

- да тегли торенти;

- да не грее много;

- някакъв power management, в смисъл да си гаси диска ако не се ползва;

- стабилна работа разбира се;

общо взето това е, ако някой има преки впечатления, моля да коментира :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с пуканката от Април месец насам.

Доста съм доволен - картината е супер, плейва всичко, битстриймва всички звукови формати по HDMI.

След последният софтуерен ъпдейт вече отваря и пълните менюта на BD риповете.

Има много и различни апликейшъни за пуканката (Picasa, Youtube, Facebook, Shoutcast и т.н.), има и нещо като маркет, откъдето си теглиш апликейшъни.

Торентите си ги тегли идеално, но ако не се лимитира скоростта до 2.5 мегабайта в секунда се случва да забие целият дивайс по някое време. Но това не е толкова лошо, плеърите на другите марки и с толкова не могат:steinigung:

Като хардуер ме кефи, защото няма вентилатор и е на практика безшумен. Грее нормално, не-повече от 45 градуса да достига корпуса.

Това е което се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз повече от година ползвам WDTV.

Вързал съм го към телевизора с HDMI и към рутера по DHCP

Всички компютри у дома, включително и AplleTV - то го намират като мрежов хард и плейват директно от него.

Торентите ги свалям директно на него.

До сега не е имало видеофайл, който да не ми плейне, но не го и тествам толкова (мързи ме да свалям 40-50Г блу-рейове)

Субтитри си плейва.

В общи линии - доволен съм.

P.S. Аз също съм ограничил скоростта до 2.5МБ, защото иначе харда му се претоварва, и почва едно сваляне с 1-2к ...

Редактирано от edinak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изискванията са:

- да има възможност да бъде файлов сървър (с опция за квоти);

- да тегли торенти;

- да не грее много;

- някакъв power management, в смисъл да си гаси диска ако не се ползва;

- стабилна работа разбира се;

Аз пък ей сега ще ти раваля тема :steinigung: и ще кажа - HTPC.

По-капризно е, по-скъпо, по-ангажиращо, а после следват само хубави неща.

В момента има перфектни евтини платки SATA3, грийн SATA3 дискове по 2Тб под 100$, който не се чуват, има Core i3 под 35W, с интел 3000 видео, което мачка всичко. Дистанционните започват от $5, като за 30-40 купуваш с управление на захранването. Общата консумация е под 50В и може да се захранва с адаптер от лаптоп.

Може да го накичиш с виртуални машини, без да минеш и 10% натоварване на хост машината. Може да пускаш райдове, да му слагаш специални звукови карти, да изкараш истинско стерео по УСБ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a, какво да разваляш, мислил съм го вариянта XBMC, аз дори и в момента карам с Boxee, но ТНТМ работа ще е с тези кьопави захранвания ... а нормалните шумят дразнещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захраването може да е някоя ИБМ-ска Делта, втора употреба нещо до 200W.. или нов Сийсоник - в кутия не се чуват, че работят. В телевизора и ресивъра имаш по-шумни вентилатори :rolleyes:.

Може и PicoPSU - вариант с входно 12в и вариант с входно до 34в.

XBMC не е многозадачно и силно разваля производителснотта на машината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С HTPC - то има няколко неща, които така и не можах да подкарам, и по-точно:

1. Битстрийм на DTS-HD_MA към ресивъра. Последно като се занимавах имаше някакви лицензни ограничения по хардуера и имаше само 1-2 карти, които го можеха и струваха колкото няколко пуканки.

DTS CORE го битсртиймва, но не е същото.

2. Поддръжка на пълните блу-рей менюта в BD риповете.

Като цяло HTPC-то не е хич лошо като идея , имам и 2-те у нас (PCH A-210 и HTPC с XBMC, което е напълно безшумно и компактно), но откакто съм взел пуканката изобщо не ми минава на ум да пускам HTPC-то.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Битстрийм на DTS-HD_MA към ресивъра. Последно като се занимавах имаше някакви лицензни ограничения по хардуера и имаше само 1-2 карти, които го можеха и струваха колкото няколко пуканки.

DTS CORE го битсртиймва, но не е същото.

Core i3 може да се нарече революционен процесор по отношение на HTPC:

- TrueHD, DTS-HD не са вече проблем с вградената "карта";

- Платките с H55-H67 имат ХДМИ, процесорът стои на 5-6% при ХД;

- платките освен ХДМИ имат оптичен и коаксиален изход.

има и доста проблеми при настройката, но е приятно:rolleyes:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та вграденото видео в Core i3 може да битстриймва (не декодира, а да битстриймва) директно към ресивъра DTS-HD-MA звук (т.е. като си пуснеш филм на ресивъра да изписва DTS-HD-MA)? Това ако е проверено и работи - евала на Intel.

А за пълните менюта на блу-рей как са нещата?

Просто ми е любопитно как са се развили в последните 6 месеца нещата хардуерно и софтуерно откъм HTPC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук така казват.

Аз лично изкарвам само стерео цифрово в този порядък: USB->SPDIF->DAC (което е невъзможно при специализираните плеъри и беше основната причина да се заиграя с ХТПЦ).

За блу-рей менютата не знам, но като се има предвид че проблемът е софтуерен, не виждам пречки да е решен или да се реши в близко бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, така като гледам тея Core i-3 доста добра работа ще вършат. Значи нещата са на кантар м/у HTPC и мултимедиен плеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено са с по-големи възможности, с по-висока цена и с по-сложен "мениджмънт"

Но на торенти постигам 9+ МБ/с през рутер, диска на 5900 е с трансфер ~145мб, ползвам го и за сторидж за снимки, като ми показва без преобразуване raw форматите.

Аз съм му сложил и VFD дисплей на сaундграф, но още не съм го настройл....

Има и проблеми, но тука агитирам за ХТПЦ и няма да пиша за тях :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запознат съм много добре, от 2008 година насам се занимавам у нас да си правя и ъпгрейдвам едно такова:rolleyes:

Ама да не спамим темата на колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HTPC с Boxee и дистанционно iPhone/Android phone ползвам и в момента, ядовете идват от това, че е шумно и не отваря кадърно роу файлове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

пиша: първите, вторите и третите впечатления са :gruebel:

jailbrake c Seass0nPass след което aTV flash (black) и от негo XBMC - работи си перфектно, както се очаква от един епълски дивайс. За да "виждаш" шернати фолдери от MacOS Lion е нужно да се сложи на мац-а MediaMaster Server и след това работи smb afp. С Win7, SnowLeopard и Linux samba работи чудесно също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...