Jump to content

A4 Проблем с компютъра


T Todorov

Recommended Posts

Здравей те колеги, имам следния проблем, след като махна клемата на акумулатора за няколко секунди и пак я сложа колата пали без проблем как я угася и се опитам да запаля пак ми мига лампата на компютъра и не иска да запали.

Ето и видео нагледно да покажа за какво става дума. Последни промени, които съм правил изкорених до основи алармата си Валкор и сложих нов акумулатор, до сега не съм имал проблеми. Точния модел на колата А4 1.6 АДП двигател 95г.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази жълтата лампичка, дето ти мига вляво, показва че има неразпознаване на ключа от имобилайзера. Колата пали докато се осъществи връзка ключ+комп.кола ...... неразпознат.......гасене ДВГ.

ИМОБИЛАЙЗЕР.

По-запознати да помагат за отстраняване на проблема.

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се окаже че не ти разпознава имобилайзера,погледни тази тема колегата е обяснил как се лекува.

Оправяне на проблема с имобилайзера А4 В5 Почистване на антената на имобилайзера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с моята А4-ка... Бях я оставил малко над едно денонощие без акумулатор, защото моя беше отишъл вече, та когато купих нов и го сложих, запалих колата, загасих я и на повторното палене започваше да мина лампичката за имобилайзера, какво ли не го правих - почистих всички букси по него (като бях разглобил всичко около волана), но пак същото... Та закачих аудито с ваг-ком-а ми, за да видя какви грешки дава, и най-случайно си казах - "Ай да взема да го адаптирам тоя имобилайзер :Д" и от тогава нямам никакви ядове, колата започна да пали, без да ми създава главоболия. Ако искаш опитай го това нещо, аз съм на 99% сигурен, че ще е същия проблем. Явно компютъра губи памет при по-дълго разкачване на акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с моята А4-ка... Бях я оставил малко над едно денонощие без акумулатор, защото моя беше отишъл вече, та когато купих нов и го сложих, запалих колата, загасих я и на повторното палене започваше да мина лампичката за имобилайзера, какво ли не го правих - почистих всички букси по него (като бях разглобил всичко около волана), но пак същото... Та закачих аудито с ваг-ком-а ми, за да видя какви грешки дава, и най-случайно си казах - "Ай да взема да го адаптирам тоя имобилайзер :Д" и от тогава нямам никакви ядове, колата започна да пали, без да ми създава главоболия. Ако искаш опитай го това нещо, аз съм на 99% сигурен, че ще е същия проблем. Явно компютъра губи памет при по-дълго разкачване на акумулатора.

Извинявай, но какво имаш в предвид адаптиране на имобилайзера, темата която колегата е постнал по горе или нещо друго. Извинявай ако ти се сторил глупав въпроса, утре мисля да почистя буксата на имобилайзера, но предполагам че е точно това за което ти говориш, защото и моята кола беше повече от денонощие без акумулатор докато купя.

И благодаря за бързите отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам,по-добре преди да разглабяш да пробваш с адаптиране на имобилайзера.

И как става това адаптиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кабел и програма Vag-Com. Май 25 канал беше за имобилайзер, от там отиваш на канал 10 - адаптация и като цяло е така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!Имах същият проблем само че на 1.9тди но мисля,че не е от значение двигатела.Аз направих следното:откачих акомулатора за 1 ден и после като го закачих се оправи и лампата на имобилайзера не светеше.Пробвай така може да стане нищо не губиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...