Jump to content

Масло за помпа дюза ?


Recommended Posts

Това е почти сигурно и почти всички го знаем и не се съмняваме в това, но все пак се надяваме, като си купим от оторизиран сервиз или доверен човек да е качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нашите ширини 5-40 е по-удачно.

За ор'гиналното маслу ето кво вика аце:

И да, маслото вътре е точно Castrol Magnatec Diesel 5W40. На всяка туба си има уникален код пред датата на производство, а отзад телефонче и даже може да се разбере коя смяна го е пакетирала.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нашите ширини 5-40 е по-удачно.

За ор'гиналното маслу ето кво вика аце:

Това означава, че съм си взел отново Кастрол ли, а уж е от Юнитрейд?! steinigung.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо колегата Raino се шегуваше за 15-ката и второ кажи каква е разликата между еднаква марка масло 5W40 и 10W40?

Разликата е във вискозитета при студен двигател. С 5w40 се предполага , че при старт ще има по-малко триене , следователно по-малко износване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре едно не мога да разбера 5W-30 или 5W-40 е по-добре да се слага на ПД и каква е разликата между тях?

разликата е че 5-30 е по добро и ако нямаш проблеми с него, ти препоръчвам да си останеш :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е по-добро защо ли са ми дали 5-40 по ВИН-а на колата, като бях в Юнитрейд, понеже трябваше да гледат по него и за другите неща, които копувах. Лошо ли ще се отрази, ако го сложа или да се опитам да го сменя с 5-30?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е по-добро защо ли са ми дали 5-40 по ВИН-а на колата, като бях в Юнитрейд, понеже трябваше да гледат по него и за другите неща, които копувах. Лошо ли ще се отрази, ако го сложа или да се опитам да го сменя с 5-30?

как ти са инициалите на двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AWX , 5 скорости, предно, сив капак на двигателя. :bia:

Карай си спокойно с 5в40. Сменяй го по на често и другият път си сложи Мотул. :bia:

Искаш да кажеш, че Мотул е по-добро от оригинално?! :irre:

Редактирано от asenovb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AWX , 5 скорости, предно, сив капак на двигателя. :bia:

Искаш да кажеш, че Мотул е по-добро от оригинално?! :irre:

това ти препоръчва кастрол, както ти казах, ако нямаш проблеми с маслото досега, слагай си 5-30, по добро е, марката няма значение, дори ако е оригинално, още по хубаво.

Engine AWX (PD)

Capacity : FilterCap 0,5 liter

Capacity : LubeCap 3,7 liter

Use : Normal

Intervals : Change 15000 km / 12 months

Products : Castrol EDGE 5W-30

: Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40

Use : Extended drain (max)

Intervals : Change 50000 km / 24 months

Products : Castrol EDGE 5W-30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че Мотул е по-добро от оригинално?! :bia:

Напълно, оригиналното е масло, което покрива спецификациите на производителя и до там - в случая е Кастрол вътре.

Във форума има достатъчно колеги карали и с двете и може да разгледаш мненията.

А това за 15'000км. е при програма максимум благоприятни условия, защото едно е да минеш километрите за 3-4 месеца извънградско, съвсем друго на къси разстояния по 6-7км. дневно.

За мен 10'000км. в нашите условия е абсолютен максимум.

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

: Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40

Моят двигател е турбо и дизел и да разбирам ли от това, че и 5-40 може да му се сложи.

А относно Кастрол Едж 5-30, сега съм с такова, не знайно какво качество, копувано незнайно от къде от майстор в Плевен, но за около 10к км. е доливано 2 пъти, като само при първия светна лампа на таблото и става въпрос за около 300гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят двигател е турбо и дизел и да разбирам ли от това, че и 5-40 може да му се сложи.

А относно Кастрол Едж 5-30, сега съм с такова, не знайно какво качество, копувано незнайно от къде от майстор в Плевен, но за около 10к км. е доливано 2 пъти, като само при първия светна лампа на таблото и става въпрос за около 300гр.

купи си примерно от тукашния колега аце, който го внася от германия и така, идеален си с 300 гр. аз бих продължил по същия начин, и да, значи че може да слагаш 5-40, но защо като може да караш и с 5-30 :bia:

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията колеги (гледам - добра дискусия е станало) Аз си поръчах масло 5в40 от Този сайт за който колега от форума ми сподели. Ще видим дали ще се окаже успешна покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

По принцип разликата между 5 и 10в40 е само в стартирането. С по тънкото по бързо намазва двигателя.След като загрее колата разлика няма.Говорим от една марка масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма разлика е, че Ауди никъде в спецификациите на маслата не дават, че техните мотори могат да се карат с 10W40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги моя съвет е да си купувате масло от представителя на марката за България, аз лично го правя и съм много доволен, мисля че това е маслото за нашите автомобили. Не се правя на някакъв невероятно заможен и издухан тип и голям фен, този мотор помпа дюзата си иска неговото. Доста мои почнаха да карат с оригинално масло на фолксваген - въпросното и отзивите са напълно полужителни, така че от 5в40 до 5в40 има разлики колкото си щеш. другия вариант който препоръчвам е масло кастрол едж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги моя съвет е да си купувате масло от представителя на марката за България, ..

И те се изхитриха - не се бъркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Майсторът ми твърди, че няма проблем да се кара VW 1,9 TDI 77 KW помпа-дюза с Castrol Edge 5W40 TurboDiesel и нямало проблемда се долива Castrol Edge 5W30 LL.

Това вярно ли е ?

Редактирано от ehpich
доуточнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...