Jump to content

Звук от турбото при отнемане на газ ?


Recommended Posts

Да но ако се омаслява има теч на масло от маркучето за което си мисля а именно за маслото на турбината не е много добре може да е спукано или да има нещо нарушено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не било маркуч омасленото, а тръба(много съм сляп) и било от ЕГР-а. Казаха ми, че било нормално и не си струвало да се сменя ако не е много омасленото. Иначе днес една Октавия 2008 г. го правеше съшият този звук от турбото, и то доста силно. Явно може да е често срещано, не знам и аз. Явно ще се кара до други признаци за заминаваща си турбина. :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет! :hilezh:

Аз от 3 г. го имам този шум и къде ли не съм разпитвал... Най-логичен отговор намерих в този форум (не мога да намеря темата, но беше в дизел раздела) като причина се изтъква сваляне на катализатора... и износена мека връзка. Един колега беше писал, че катализатора освен еко функция играе роля и на балансьор по изпускателната система (бил доста тежък) и след свалянето му се получава нещо като резонанс между 1900-1600 об/мин. като пускаш газта.

Като гледам клипчето така по звук шума е в същия диапазон. При мен на място по-трудно се чува.

Надявам се съм бил полезен.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този звук е съвсем нормален за модела,при мен и при всички,които познавам с В6 1.9 TDI го има.Ако няма катализатор се чува по-силничко.Не е свързан с износване на Турбото, моето гръмна преди около две години и сложих ново, звукът си го имаше и преди и след това пак си беше същият.Така. че карай и не се притеснявай, не търси проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Posted 01 януари 2012 - 00:00"

Ехее, Ето го и поста на 2012. Първия за НОВАТА 2012 ГОДИНА!

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго лутане и ходене по сервизи проблема ми е решен. Вакумния клапан е бил за смяна и турбото е пренадувало много здраво. Смениха ми го и сега звука изчезна изцяло. Да се надявам, че няма да се появи отново. Лошото е , че сега колата ускорява леко по-бавно. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравоооо най-после решение!!!

Аз като незнаещ дизелист да попитам къде е този вакуум клапан и скъп ли е ремонта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е точно - не знам.:hilezh: Ремонта ми излезе 300 лева с нов такъв, чистене на турбото и труд. Самия клапан мисля, че беше към 200 лева, но не съм 100% сигурен.

Между другото и аз съм начинаещ дизелист и много работи са ми мътни, а за този клапан някой колега беше писал назад в темата, че може проблема да е от него. Moже шума да е изчезнал и от самото чистене, но едва ли.

П.П. Ако давам подвеждаща информация - не е нарочно, всичко е на база казаното ми в сервиза, но като гледам крайния резултат им имам доверие.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко като се заслушах по-добре пак има някъкъв звук, но е по-скоро вече нормално присвирване на турбо между 1200-2000 оборота. Другият път няма да бързам да се хваля. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и моята турбина свири вече една година и някой ми казват тръгнала е,вчера я сваляхме за почистване всичко е ок и разбрахме че от меката връзка свири!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен при чистенето на турбото ми казаха, че е перфектно и не е за смяна, надявам се да е така. То, че може да гръмне винаги е ясно и гаранция няма, но достатъчен ли е огледа от специалист да даде горе-долу точна диагноза или са необохдими специални интервенции? Тази мека връзка не знам дали я гледаха при мен.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е така вече четвърта година не знам колко е нормално,ходих и в Ауди и там нищо не ми казаха а бе като гръмне ще се сменя и това е.ПС и при мен е в диапазона от 1200 до 2000 оборота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...