Jump to content

Ауду 80 б3 куатро 2.2т ААН


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вече сме на етап генерация утре ще я правим ето и още малко снимки:

240220121289.jpg

250220121290.jpg

250220121291.jpg

И останаха вече довършителни работи Фарове пасване на броня и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам голям проблем колата забива на 5000 оборота и то само на 3,4,5 скорост иначе на 1-2 се цепи като ненормална но стигна ли до 3 предавка на 5000 оборота и забива като чели и спира горивото единствената грешка която ми дава е 65535 по ВАК

всяко едно предложение може да ми е от плюс аз съм проверявал :горивна помпа,буста е ок 1.2 ,турбо пътища ,разтварващ клапан,вакуми ,ланда,бобини ,свещи но според мен сместа е богата става нещо но вече и аз не знам какво.

Давай те мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам голям проблем колата забива на 5000 оборота и то само на 3,4,5 скорост иначе на 1-2 се цепи като ненормална но стигна ли до 3 предавка на 5000 оборота и забива като чели и спира горивото единствената грешка която ми дава е 65535 по ВАК

всяко едно предложение може да ми е от плюс аз съм проверявал :горивна помпа,буста е ок 1.2 ,турбо пътища ,разтварващ клапан,вакуми ,ланда,бобини ,свещи но според мен сместа е богата става нещо но вече и аз не знам какво.

Давай те мнения

Колата прави фюл кът по налягане,на 1-ва и 2-ра го прескача,но нагоре :rotcol: вклучете маркуч от см.колектор в гейта без да минава през елктромагнитния клапан за буста,колата ще прави 0.5-6 налягане и карайте,ако не отсича проблема е във втория чип ,които отговаря за контрола на налягането и при оувърбуст има защита и фюл кът или мап сензорът в компа удря таван :zustimm:

Редактирано от irazer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам голям проблем колата забива на 5000 оборота и то само на 3,4,5 скорост иначе на 1-2 се цепи като ненормална но стигна ли до 3 предавка на 5000 оборота и забива като чели и спира горивото единствената грешка която ми дава е 65535 по ВАК

всяко едно предложение може да ми е от плюс аз съм проверявал :горивна помпа,буста е ок 1.2 ,турбо пътища ,разтварващ клапан,вакуми ,ланда,бобини ,свещи но според мен сместа е богата става нещо но вече и аз не знам какво.

Давай те мнения

здравеи

това е много гнусен проблем мен ме мори вече 2 години

аз смених почти цялата кола и няма оправия

следващата стъпка е поливане със бензин и да драсна клечката да изгори като факел и така ще се отърва да не харча вече пари по този гробник

така ще ти кажа какво са ми казвали на мен да проверявам може да ти е от полза

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

провери дали стига налягане до електрониката демек този маркуч които влиза във електрониката също така провери пласмасовато шишенце дали е пълно със конденс или със масло

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

сложи маркуча от компресора за гуми но го застопори на 1.0 бара и го вкараи във маркуча на васгеита от долната страна

на големият отвор и виж дали отваря добре и дали испуска въздух

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

намери друк клапан Н75 които си сигурен че работи и го сложи да видеш какво става

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

ако няма оправия след много часа лутане и нерви сложи един кран за реголиране на налягането че той е наи евтин и виж на колко бара започва да ти забива но задължително Н75 да остане вклучена

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

така преди години имах една рс2 и ми даваше същият проблем демек същата грашка на компа

проблема беше във бобините колата си работише перфектно но като стигне голямо налягане почва да забива и да прекъсва дзверски

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

то със тези котори е така всичко изглежда перфектно и неиска да откине

понякога можеш да полудееш от нерви със тези гробници

така пожелавам ти успех и дано бързо намериш проблема

ако се сетя нещо още ще ти пиша

ако имаш късмет и намериш проклетият проблем напиши да знам

пък може да ми е от полза и намен де да знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложихме оригиналните чипове и се оправи.....даже пробвах компа и на моята  и там е ОК ...

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги открих проблема проблема беше в чиповете сложих стоковите чипове и колата се оправи.После ги дадох на колегата knikov и неговия проблем изчезна благодаря все пак на отзовалите са колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама сега върви на 0,6бар B) проблема е ясен /колата прави таван на мап сензора и след това фюел-кът,както ти каза Киро / ако са ти читави чиповете начи имаш проблем в н75 или в кабелята до него / ако са ок те, гледаш дали си го вързал правилно ...тва само ако ти е читав софта ..тъй като навремето нямахме много опций за отстраняване на тез грижи със софт. боцкахме по един ценер на мап-а в еку-то,замерваме АФР и ако сичко му е наред ..гааааааааааз колко може :D :D

Редактирано от set16v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама сега върви на 0,6бар B) проблема е ясен /колата прави таван на мап сензора и след това фюел-кът,както ти каза Киро / ако са ти читави чиповете начи имаш проблем в н75 или в кабелята до него / ако са ок те, гледаш дали си го вързал правилно ...тва само ако ти е читав софта ..тъй като навремето нямахме много опций за отстраняване на тез грижи със софт. боцкахме по един ценер на мап-а в еку-то,замерваме АФР и ако сичко му е наред ..гааааааааааз колко може :D :D

Колега благодаря ти за съвета ще видим колегата Атанас Велков ще ми пусне други чипове и ще пиша как е работата с тях мерси все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре следва доработки по охладителната система(перките)и бронята .Ще видим утре като сложа новия софт дали ще има проблеми и ако няма следва една жестока автомивка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам Добчо ти прави генерацията в Перфект Ауто.

Изпипва ги нещата,ама много ги блъска тез тръби,хич не го кефят колена и фланци.

И мойте така ги направи и имам един малко странен резонанс,като леко дрънчене и май е точно от тръбата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам Добчо ти прави генерацията в Перфект Ауто.

Изпипва ги нещата,ама много ги блъска тез тръби,хич не го кефят колена и фланци.

И мойте така ги направи и имам един малко странен резонанс,като леко дрънчене и май е точно от тръбата.

Долу на топлата вода му правиха генерацията.....с цяла тръба е огъвана...Добчо му завари ония ден само едно малко гърне отзад да не реве много...

Ще видим какво ще направи и с моята...сега водим преговори относно Ф70 или 76 , кое как огъване заварки ....каза ще се обади с оферта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спазари го поне downpipe -a ти да не огъва.

Там с две колена и тръбата да е права,че е много важно за скоростта на газовете.

Ако стигнете до споразумение,звънни да се видим там,тъкмо имам да говоря нещо и със Стельо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за ентусиазма и проекта, заради петака съм фен на олимпиадата!!!! :cyclop::biggthumpup::respekt:

Кулера не е ли прекалено издаден, мислил ли си вариант за преработка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за ентусиазма и проекта, заради петака съм фен на олимпиадата!!!! :cyclop::biggthumpup::respekt:

Кулера не е ли прекалено издаден, мислил ли си вариант за преработка?

Колега ще има реформи но когато слагам другата броня кулера може да влезне още 2см. на вътре към водния радиатор но вече в последствие .Вече малко по малко че доста се изморих ме по проекта за един месец ни дойде малко в повече но си струваше .Всичко във времето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, винаги остава нещо за доизкусоряване, ма в един момент като погледнеш къде си бил в началото..... пожелавам ти много гъдели (в добрия смисъл) с новата играчка :lol: . :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Като се чупи имам 2-3 от 2.5тди V6 ако и една от тях не издържи ще търсим от RS

От дизел НЕ слагаай кутия ако ще става с голямо турбо.

Колегата knikov не каза никакви отзиви за возенето при мене :):):):):)?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата knikov не каза никакви отзиви за возенето при мене :):):):):)?????

Я пак го попитай..... аз 2 седмици само за това говорех.....:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...