Jump to content

4F седан с MMI - поставяне на камера заден ход


icemaan

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Когато машината е с парктроник ,при включване на задна дисплея автоматично показва корпуса на колата с датчиците. При положение ,че след монтажа на тази 'джаджа' при вкл. на задна камерата се закача към дисплея би трябвало да загубим инфото от датчиците.Трудно ми е да преценя кое е по полезно,щото тепърва ще се запознавам с колата (пасажер ще съм).Та ако някой е пуснал системата нека сподели как се държи.

:bia:/>

Ако някой се натиска за камера без да се пипа MMI то братятя китайци предлагат много неща,като това:http://product.madeinchina.com/7-quot-TFT-LCD-Color-Car-Rearview-Mirror-Monitor_14066071.shtml

Редактирано от shipcoms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите.Аз го имам инсталирано но го ползвам за навигацията /Понеже нямам оригинална позвам от телефона/.До колкото знам става само за големите и цветни екрани или ММI G2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз тая оферта я гледам от 1 година и се чудя по какъв начин да го направя.Значи филма почва когато закупиш този мултимедиен адаптор.Той е само и единствено за видео.Има вход и мисля два изхода.Ако искате да имате и звук трябва да закупите и аудио интрефейса и когато ги навържете едновременно имате входове за видео и аудио.Но това е само началото защото за да гледате или да слушате нещо трябва да имате някакъв мултимедиен плеър, който да ви възпроизвежда едновременно и аудио и видео.Също така този плеър трябва да има изход чинчове, защото входовете в адаптерите са чинчове.Няма усб, няма сд карта-нищо!И до тук само с покупките които трябва да направите сте стигнали едни 800-1000 лв,и от тук започва монтирането,което не е точно плуг§плей.Има рязане на оптични кабели и прочие.Така че, се отказах от този филм.сега съм на тази вълна, но още разучавам http://www.store.ampire.de/Multimedia-Solutions/DVD-Players-with-USB/AMPIRE-DVD-Player-with-USB-3-4-DIN-.htm?shop=ampire_en&SessionId=&a=article&ProdNr=DVX200i&t=2897&c=69&p=69.

Скоро трябва да имам пълната информация как се процедира и ще пиша :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз тая оферта я гледам от 1 година и се чудя по какъв начин да го направя.Значи филма почва когато закупиш този мултимедиен адаптор.Той е само и единствено за видео.Има вход и мисля два изхода.Ако искате да имате и звук трябва да закупите и аудио интрефейса и когато ги навържете едновременно имате входове за видео и аудио.Но това е само началото защото за да гледате или да слушате нещо трябва да имате някакъв мултимедиен плеър, който да ви възпроизвежда едновременно и аудио и видео.Също така този плеър трябва да има изход чинчове, защото входовете в адаптерите са чинчове.Няма усб, няма сд карта-нищо!И до тук само с покупките които трябва да направите сте стигнали едни 800-1000 лв,и от тук започва монтирането,което не е точно плуг§плей.Има рязане на оптични кабели и прочие.Така че, се отказах от този филм.сега съм на тази вълна, но още разучавам http://www.store.ampire.de/Multimedia-Solutions/DVD-Players-with-USB/AMPIRE-DVD-Player-with-USB-3-4-DIN-.htm?shop=ampire_en&SessionId=&a=article&ProdNr=DVX200i&t=2897&c=69&p=69.

Скоро трябва да имам пълната информация как се процедира и ще пиша :zustimm:/>

Този плеер ще го скриеш в жабката и се връщаш в началото на това дето си написал по горе,щото няма като как да го гледаш на MMI-я без адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този плеер ще го скриеш в жабката и се връщаш в началото на това дето си написал по горе,щото няма като как да го гледаш на MMI-я без адаптер.

Сега съм ги запитал дали трябва да имам тв тунер или има начин да се изключи напараво от схемата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм ги запитал дали трябва да имам тв тунер или има начин да се изключи напараво от схемата.

Това какво имаш монтирано може да се види от пълната информация по VIN _a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Притежавам 4F 3.0TDi седан с MMI (голямата навигация). Нямам ТВ. Нямам и парктроник. И понеже за жената ще е по-удобно за паркиране, а и за мен... Та ми дойде идея, да сложа камера за заден ход при паркиране. Някой може ли да ми каже какво ще е нужно. Долкото четох, ще ми трябва един Мултимедиен адаптор за MMI, към който ще мога да вържа в последствие, не само камера за заден ход, но и DVD, конзоли за игри и т.н. устройства, които ще могат да се контролират през MMI.

Знам че цените са солидни, затова потърсих и намерих нещо интересно, една фирма базирана в Англия, която предлага елегантно по мое мнение ршение.

Вие кажете дали ще стане:

http://www.ebay.com/itm/AUDI-MMI-Video-Multimedia-Interface-A6-A8-Q7-UK-/260939809816?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3cc1398418

Също така ще съм благодарен, ако препоръчате някой проверен човек, който би го вързал заедно с камерата, по един културен начин.

Благодаря предварително.

Успех на всички. :)/>

Ако приемем както беше писал един колега във форума ,че такива коли се карат от отличници ,решенията предлагани от Порше Бг не са за пренебрегване.Погледни в последната им ценова листа.Пуснах идея за евтин китайски вариант ама май нещо не го харесват братския китайски народ във форума.А те работят за целия свят(погледнете си телефоните ,ако не са от китай са от индия най често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя интерфеи е такъв http://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=58&cat=4&page=1 аз го монтирах лепнато за централитата на ММI монтажа става за 30 минути по сложното е ако може да се нарече сложно откриването на бушон които при ваденето на куча да няма ток.Сега съм си поръчал камера за паркиране и се вързва каъм същия интерфеис.Схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя интерфеи е такъв http://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=58&cat=4&page=1 аз го монтирах лепнато за централитата на ММI монтажа става за 30 минути по сложното е ако може да се нарече сложно откриването на бушон които при ваденето на куча да няма ток.Сега съм си поръчал камера за паркиране и се вързва каъм същия интерфеис.Схема.

Ами да колега, но пак идваме до момента, че с така инсталирания интерфейс имаш само видео сигнал.Ако искаш да имаш и аудио трябва да дадеш още толкова пари и да го вържеш и него и да търсиш и плеър и т.н.А за едната камера да го слагаш само ми се струва малко безмислено. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за това си прав, аз го взех да ми излиза навигацията на телефона на екрана на колата.За звука не намирам смисал 6 диска сами достатачни :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

телефона е sony ericsson neo v има изход аз видео HDMI.Пускам навиг. на тел слагам кабела и ми излиза на екрана на колата.Всъщост излиза всичко, което излиза на телефона обаче без звук само картина.Има и нещо друго което тябва да се знае,интерфеиса приема аналогов сигнал,ако сигнала е дигитален както в мойя случеи трябва един преобразувател от дигитален в аналогов,в ebay се продават по 30 евро/Пак пари за съжеление/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Да върнем малко темата:Някой в крайна сметка успя ли да подкара камера за задно виждане,ако да,нека да сподели как става номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз подкарах но аз съм с MMI3G, имам парктронк с визуализация и при мен е по лесно  купих само 4F0910441А-блок за управление на камерата, 4L0980551B-камера за заден ход, 4L0827574 3FZ - осветлението на номера + бутон за багажника + място за камерата. Всичко  това го взех от Q7 а кабелите за свързване взех от тук http://www.kufatec.de/shop/en/Audi/A6-4F/APS-Advanced-Rear-View-Camera-Harness-Audi-A6-4F-MMI-3G

С кабелите ми дадоха и инструкция за монтаж, много лесно става за около 2 часа. След монтажа трябва само да се активира и калибрира но аз не съм я калибрирал още нещо не мога да се справя.

Редактирано от spb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам заден парктроник(без визуализация).Навит съм за тази камера но не ми е ясно как става цялото инсталиране.

Няма ли някой по в час с тези работи тука да ги прави тези камери.Убеден съм че има и други кандидати.

П.С.Имах БМВ Е39 и там ставаше сравнително лесно,но там минава през ТВ тунера а тук май става без нужда от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не трябваТВ тунер  дай мейл да ти пратя инструкцията дето ми дадоха с кабелите там е показано със снимки но е за MMI3G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...