Jump to content

Радар детектори Beltronics и Valentine 1


Recommended Posts

В България има ли нещо да лови на Ка? Аз тотално го игнорирам , имам чувство че само евтини детектори хваща там

 

 

Досега не съм попадал на радар на Ка, а уж имало някакви мобилни установки с камери на Ка банд...

Мобилните са Х, а стационарните К. Над 60х км съм минал с този детектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм попадал на Ka в патрулка.

миналата година, октомври.

Беше на пътя София - Варна, между Микре и Севлиево, не мога да посоча точно къде. Моят детектор е rg300 и доста пищи на К и не му обръщам внимание, освен, както в посочения случай, наред нищото - без бензиностанции, магазини или нещо подобно с автоматично врати наблизо.

Направи ми впечатление, защото и аз мислех,че в патрулните ползват само Х..

За съжаление освен врати и тук там патрулки с Ка rg300 ми пищи ако се движа след нови Аудита :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Сега като забраниха мобилните камери и аз се замислям за хубав радар детектор... Сподели ако има нещо за препоръчване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За месец и половина в Бг, не съм видял да ми се включва паспорта от разни скъпи коли детектора. Тук-там се включва по бензиностанции, които не ги познава все още.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като забраниха мобилните камери и аз се замислям за хубав радар детектор... Сподели ако има нещо за препоръчване.

Забранили са... да ама .. друг път  :hilezh: 

А, нововъведението, че можели да те снимат и при минаване на червено, неправилно изпреварване и... още мнооого други   :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ги забранили, все още, мобилните камери. Чака се тълкувателното решение на ВАС, от което ще стане ясно какво точно са имали предвид съдиите. Като становище на докладчика по делото, вчера излезе, става ясно, че в хипотезата на чл.189, ал.4 от ЗДвП установяването и заснемането на нарушение, може да се установи само със стационарно монтирано техническо средство, предварително обозначено и работещо без намесата на контролен орган. Това обаче не означава, че мобилните системи за контрол на скоростта не могат да се ползват - ще се ползват, само че няма да ползват облекчения ред за издаване на ЕФ, а ще се издава АУАН и НП, като за целта ще трябва да ви спрат и да ви го съставят на място. Но това е само становището на съдията-докладчик, какво ще бъде решението на самото дело, предстои да видим (според мен няма да се различава много от самото становище).

Малко е оффтопик, но за информация е ценно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето го и решението:



 

Р Е Ш И :

 

В хипотезата на чл. 189, ал. 4 от Закона за движението по пътищата, установяването и заснемането на нарушение, могат да се осъществят само със стационарно техническо средство, което е предварително обозначено и функционира автоматизирано в отсъствие на контролен орган.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...