Jump to content

Избор на марка ГИ


Recommended Posts

Здравейте. От година карам А3 1.6 AKL 98 и не смятам повече да плащам абсурдните за нашия стандарт 2,57 за литър бензин. Питането ми е коя марка газов инжекцион да избера. Не съм въобще на ТИ с газта затова ще помоля, който може да ме посъветва какво да сложа. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега правилния отговор на твоя въпрос е, не търси конкретна марка, а намери добър газаджия! Той ще ти препоръча какво да сложиш, защото твоя мотор ще тръгне с всякакъв кадърно монтиран газов инжекцион! :zustimm:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 650 лева ще си купиш газов инжекцион в кашон, или в цената е включен и монтажа, сподели каква е тази незнайна марка ? :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди се бях много зарибил да монтирам метан но ме отказа цената която е над 1600. Та ако някой може да сподели газова уредба цена-качество да мога да се ориентирам не като отида при газаджия да не ми отреже главата от глезените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата eurogas може да те насочи. Аз лично доста четох и смятах и на карая си сложих ГИ ФОБОС1 в Богоров на изплащане, но понеже се случи миналата седмица мнение не мога да дам. Само ще ти кажа,че не откривам разлика във вървенето на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година моя позната кара с газов инжекцион Фобос1, а и аз се повозвам с нейната кола. вече съм навъртял над 30к км. и няма грижи, на всеки 10к км. се ходи на гаранционно обслужване. Моите впечатления и скромни препоръки: като разход мога да кажа, че долу горе е същия като на бензин, като динамика - по вървежа не мога да разбера дали колата е на газ или на бензин. Като цена - когато я монтираха за Ловато и искаха 1500 лв. отказах се и я накарах да сложи Фобос за 1050лв. и мисля че не сбърках. Но както е казал колегата POLICEMAN по-горе най-важното е да попаднеш на кадърен майстор. Водих я да монтираме ГИ в едно сервизче в ж.к.Надежда Форд екпрес сервиз, отидох там по препоръки на приятел който ми каза че са добри. И се убедих сам в това, излезе момчето, огледа колата предложи и няколко варианта. Единствения проблем който има е че на всеки 10 000 км. трябва да се ходи там за обслужване.

Редактирано от power007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем се нарича някаква повреда по ГИ или отказ да работи, смяната на филтрите не е проблем а техническо обслужване от което се нуждае всяка една марка ГИ, както си сменяш маслото на 10 000 км и това не е "проблем" същото е при газовата система, особена когато се кара с мръсна газ в БГ, филтрите често се пълнят догоре за тези километри. :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега, не се изразих правилно. Исках да кажа, че останах изненадан от отношението, което получих в сервиза, хората са усмихнати, обръщат ти внимание, дават съвети /компетентни/ според мен и колкото пъти съм им звънял по телефона винаги са ми обръщали внимание, абеее с две думи с кеф да отидеш там и дадеш пари след като видиш наистина положителните резултати по колата....Дано да държат това ниво на обслужване и дано да има все повече такива сервизи в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ж.к. Надежда, кв.Триъгълника, ул.Захари Стоянов1 - Форд експрес сервиз. Със сини врати е. Като намеря телефоните ще ти ги драсна и тях

Редактирано от power007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ж.к. Надежда, кв.Триъгълника, ул.Захари Стоянов1 - Форд експрес сервиз. Със сини врати е. Като намеря телефоните ще ти ги драсна и тях

Мерси колега ще чакам ако намериш телефоните ще добре ако не здраве.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее колеги след два-три дни и аз ще се газифицирам. Писна ми да рина камара пари за бензин, няма издържане. Събрах парите, след като ми огледаха каручката и ми дадоха оферта. Ще ми качват Фобос 1, майстора ме убеди, че е най-добре за моите 150 коня. Като я монтират и покарам малко ще пусна отзиви. Ааа колега ето ти телефона на сервиза, бях ти обещал. 0896 615 459. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12-13/100 градско което е същото като на бензин и ме задоволява този разход (ГИ ФОБОС1)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЖЕ КОЛАТА ДА МЕ ЛЪЖЕ. С 29л. газ 240км. А на бензин ми харчеше 10-13/100 градско според сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря за отзивите и аз ходих на много места и засега най-добра оферта дадоха от POWERGAS за BARDOLINI 1000 лв всичко с 2 години гаранция. Лошото е че има малко информация в интернет за BARDOLINI.

Редактирано от В. Стоянов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че има малко информация в интернет за BARDOLINI.

Едва ли би имал проблеми.Доста надеждни са и лесни за потдръжка.Твоят двигател не е от претенциозните и ще работи чудесно с нея :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Вече съм газифициран с Фобос1. Да споделя моите впечатления след 3000 км.... Първо, като вдигна капака най-важното е че не виждам да се мотаят кабели и мъркучи, единственото което е допълнително по мотора виждам газовата рейка. За ГИ се оръсих с 1000лв. срещу 1500лв. където се опитаха да ме цакат в Ловато..... За вървежа... имам чуството че тия 150 кончета на газ стават по расови, колата върви по-добре... За разхода извънградско при 120 км/ч, засичал съм го и на двете горива пълно-пълно... На бензин 140км доливам 13л .... На газ за 140км дозареждам 13л и 700-800гр. Мисля че ми дава доста приличен разход.....Нека разбиращите да споделят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фобос 1 ли монтира или Фобос 2, компа пластмасов ли е или алуминиев ??? :zustimm:

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Фобос1 и също съм доволен за сега( минал съм около 2000км градско разход 11,5-12/100км) Къде ти я монтираха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза, който посочих няколко поста по-нагоре. Компа е Фобос2, с тороидална бутилка, 8мм тръба, мощен изпарител, бърза рейка, мобилна зареждачка и нещо си за омасляване на клапаните... Компа ми го метнаха вътре в купето, точно до бензиновия комп е.... Аз се майтапя с тях, че така двата компа ще си говорят по-добре....

Редактирано от power007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Направих вече 1000 км и засега нямам проблеми. Не препоръчвам на хората да си слагат газ ако ще карат на кратки разстояния - просто не си струва инвестицията. Сега имам ходене до Дуранкулак и ще кажа как е разхода и вървежа при извънградско. Благодаря на всички които ми дадоха съвети за газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...