Jump to content

Джанти за А4 Б5


stoyan4o

Recommended Posts

Здравейте колеги,с риск въпроса ми да е задаван и преди,за което предварително се извинявам,но търсих къде ли не и не стигнах до отговор,искам да попитам следното: карам А4 Б5 Авант с 15" оригинални Ауди джанти(5те лъча) и гуми 195/65/15.Идеята ми е да сложа 17" или 18",но стигнах до задънена улица с ЕТ-то на джантите.Четох какво е,когато е по-малко и съответно по-голямо какъв е резултата,ноо никъде не намерих какво ЕТ минимално и максимално може да понесе моята каляска :gruebel: Въпросните джанти,които съм харесал са с ЕТ 28,а моето така и не разбрах какво е,ноо в краен случай ще сваля джантата.Разбирам че най-добрият вариант е да го сложа да видя какво става,ноо нямам тази възможност.Таа ако някой може да помогне с мнение ще съм много благодарен :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ-офсет на джантата,това е разстоянието от центъра на джантата до монтажната повърхност в мм(там където са дупките за болтовете),при малко ЕТ джантата излиза навън и при голямо ЕТ джантата се прибира навътре.Също така има и значение J-то на джантата (това е ширината на самата джанта в инчове),аз в момента със 17-ки джанти с ЕТ 32 и ширина 8J и джантата е наравно с веждата на калника.

Дано ти е полезно

4521825L.jpg

Редактирано от ksi1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за ценното инфо,само ако може да ми кажеш имаш ли проблем при натоварена кола отзад,в смисъл дали не ти опират калниците в гумите? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 18ка от RS4, 225/40/18 http://www.ebay.co.u...=item2c635659b6

-40мм пружини отпред и отзад + спортни амортисьори

5 човека в колата, с по-голяма скорост през някоя неравност и задните гуми стържат в пластмасата от вътрешната страна на калника ;)

Но стойката е... няма такава красота B)

ПП мах 4 човека в колата и т'ва е :hilezh:

Редактирано от Nightmarez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да,то е ясно,че или ще е товарна или не :hilezh: Идеята беше да не ми закача при 3-4 човека в колата,ноо явно няма да има проблем :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 18ката и при 4 човека ми прави проблеми. Да не говорим, че съм закачал и веждата на предния калник (сам в колата)... дупка.

Зависи, колко е висока колата ест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото си карах А4(В5) с 7,5J x 17 H2 ET 56 + 20mm фланци - значи ЕТ става 36.

Задните гуми бяха 225/50 и се случваше с 4 човека и багаж, на някоя и друга дупка

или бабунка да закачат гумите по подкалниците, но рядко.

Окачването ми е стандартно, но е старичко и омаляло.

Снимки има тук: http://audibg.com/fo...dpost&p=1561313

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те съветвам да слагаш 17 или 18 цола на колата без да имаш спортно окачване

защото стои много грозно

Аз като си купих 17-ки и ги сложих на високото окачване се отвратих и ги свалих веднага докато не си взех и спортно окачване

Сега съм със спортно окачване 60мм отпред на 45мм отзад със 18/225/40 с ЕТ35 8J отзад съм и със фланци 16мм защото иначе ми стои грозно

Без фланците не опира но със тях си изпилих подкалниците

На предните калници им подвих вътрешния ръб защото на по голяма дупка ги обръщаше навън

Ето така изглежда сега

023434193.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...