Jump to content

Спортни въздушни филтри ?!


  

48 гласа

  1. 1. K&N vs JR

    • K&N
      24
    • JR
      6
    • Тия глезотийки пропускат много боклуци и са вредни!
      4
    • Не съм използвал никога гореспоменатите.
      14


Recommended Posts

Чудя се какъв филтър да си взема за каляската, защото утре ще сменям масълцето и в този ред на мисли и филтъра.

K&N доколкото знам е пълно с ментета, а официалния вносител е със седалище бул. Черни Връх и цената е около 140лв. Другия проблем е че май не предлагат панелни а само конусни и от там се започват едни филми с heat shield-ове , невалидни гаранции и прочие.

JR предлагат панелни и на AFN-на заспа от раз, но там неразбрах имаше ли ефект от него, защото в деня в който беше чипосана колата се сдоби и с филтъра. А и цената е около 70лв.

*Той моя майстор твърди че не струват, ама и той е по скоро гайкаджия отколкото майстор... :wall:

**Също така ми е интерсно дали по някакъв начин ще доведе до аномалии в съвместната работа с ГИ.

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така да видим какво прави въздушният филтър.....пуска повече въздух...нали така,което по себе си пуска и повече гориво....така това значи че трябва генерация която да изпразва по бързо понеже обикновенните генераций връщат газове и не изпразват веднага...след което ме навежда и на мисълта че трябва да сменяш и генерация....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един "спортен" филтър облекчава всмукването на постъпващия въздух, едва ли променят чак толкова количеството му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К&N  :zustimm:

Предлагат панелни за повечето мотори. Конкретно за твоя не знам, но подлежи на проверка !

Ако е истински и го почистваш редовно, това ще е последния въздушен филтър, който ще купиш. :lol:

Поръчка от USA - идва на добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

С тази разлика в цените мисля да се ориентирам към JR, за моите 131 асматични коня ще им е дойде като харизано. Иначе открих адреса и на офи вноситела на К&N, защото за един филтър с поръчки и чакане не ми занимава, но цената им ми се струва безмислено завишена.

*А за колегата с офертата за генерацията умишлено го игнорирах :hilezh:

**След като разгледах насам натам се оказва че наистина имат огромен асортимент от K&N и всякакви панелни филтърчета! Мерси за инфото колеги

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Поради същата причина поради която си купувам синтетика, ходя на автомивка,пастирам, сменям неща които не са за смяна... Висша форма на мазохизъм и/или любов към возилото...

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Както каза веднъж някой във форума: "Мерак с пари се лекува" и олекнах със 120 лева за JR + кит за почистване, разлика има , ама най-вероятно се самонавивам за да не се чуствам тъпо за изхарчените пари :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза веднъж някой във форума: "Мерак с пари се лекува" и олекнах със 120 лева за JR + кит за почистване, разлика има , ама най-вероятно се самонавивам за да не се чуствам тъпо за изхарчените пари :hilezh:

най вероятно се самонавиваш :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кола на газ, като стария въздушен беше на 11к км, сега с този разликата е осезаема и наистина до 2000 rpm най-добре се усеща :zustimm: . От както съм го сложил не ми е хрумвало да видя дали ще има разлика в топ спийда... А й звука се смени осезаемо. По-принцип не съм фен на бучащите ремуси, но леко по-острия/метален звук на вентилов асматик за сега ме кефи. При АФН-чето такава силна разлика не усетих от филтъра.. Странно ми стана че даже и жената без да й казвам осети разлика в звука :hilezh:, май има шанс да стане и тя човек :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Сега остана да измисля къде да залепя лепенката, че да не се вижда като отворя капака, но и даже "нашите майстори" да я видят, че някой да не ми направи услугата да ми го смени...

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...