Jump to content

Колебания при избор на лаптоп


Recommended Posts

Здравейте колеги. Пускам линковете на 3 модела лаптопи. Ще съм благодарен да дадете мнение за тях. Като цяло искам да избера най-добрия лаптоп за парите си. И трите компютъра в момента са на промоция в Германия(оттам ще се купува). Цената им е около 700евро. Лаптопа ще се използва освен за стандартните неща като сърфиране в нета, гледане на филми и т.н. и за гледане на HD видеоклипове и играене от време на време на някоя игра.

http://www.pricerunner.co.uk/pi/27-2800003/Laptop-Computers/Medion-Akoya-P7621-%28MD-98023%29-Product-Info

http://www.computeruniverse.net/products/e90428426/msi-ge620dx-i548w7h-w7hp64.asp

http://www.cyberport.de/notebook-und-tablet/notebooks/1C28-161/asus-n53-x5msv-sz575v-core-i7-multimedia-kracher-mit-15-full-hd-display-.html

Чудя се дали при всекидневната употреба на лаптопа ще усетя разликата между i5 и i7 процесора(има и от двата процесора в показаните лаптопи). Доколкото виждам MSI-то има леко предимство със видеокартата си, но дали това предимство е осезаемо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тоя първия като гледам е с една идея повече откъм видео карта, ама чесно казано тва е куча марка някаква. Аз не бих го взел. А относно МСИ и АСУС също съм на мнение че не трябва да се занимаваш със тва МСИ. Плюс това забележи кво ти дава АСУС-а. Първо класът на процесора е по горен. Честотата му е по голяма. РАМ-а му е по голям, само един хард със 140 ГБ по малък. Другото което забелязвам при АСУС-а е че можеш да си пуснеш и БЛУ-РЕЙ ако ти се прииска, а повярвай ми технологията малко по малко навлиза вече и скоро ще е масова. Ся дисплея му е със 0.6" по мъничък ама няма да го усетиш много, нито пък тая разлика във видеото (GT555M - GT540M). Имаш и 50 евро по ниска цена. Купи си едно шише хубаво уиски с тях и 5 пакета пуканки и чипс и зяпай първия си филм на Full HD. И последното щото виждам че питаш. Няма да усетиш разликата между i5 и i7 повярвай ми :) Успех с избора.

ПС; Сега погледнах линка дето колегата ти е дал и ето ти от него още един удачен избор: http://www.notebooksbilliger.de/notebooks/acer+notebooks/aspire/acer+aspire+7750g+2454g50mnkk+hd6850+win7

Откъм видео е доста по добре от АСУС-а и като цяло конфигурацията е добра. Само рама му е малко по малък ама и 4 е добре. Забележи и дисплея :)

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асуса е с quad-core i7, а другите два с двуядрени i5. Разликата е почти двойна в производителността, но "ти няма да я усетиш", вярвай му.

:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, защото просто нямаш нито софтуер нито възможностите за да използваш капацитета на тоя процесор дори и на 40% от него. Дори на двуядрения неможеш да използваш пълният капацитет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Medion не е марка за подценяване. Тя е собственост на веригата магазини ALDI, които ги няма в БГ, и затова не е позната тук. Правят качествени неща. Не напразно китайците искаха да купят марката за да навлезнат с нея на европейския пазар с по качествени продукти. Вкъщи имаме 4 годишен лаптоп на Medion от който съм много доволен досега. Както и да е? Какво ще кажете за видеокартите колеги? Дали да наблегна на по-добрата видео карта за сметка на процесора(например да е с i5) или задължително да се гледа задължително да е с i7. Колко RAM е "достатъчно"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За парите на тоя Медион, може да се купи Dell n5110 с една идея по-слаба видеокарта (пак 1GB памет) и 4GB RAM. Ако живееш в България, нали се сещаш къде ще се ремонтира тоя Медион. да няма после :wall:

Наблегни на големия гаранционен срок. Според мен 6 GB RAM ще са достатъчни и след 2-3 години.

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Medion не е марка за подценяване. Тя е собственост на веригата магазини ALDI, които ги няма в БГ, и затова не е позната тук. Правят качествени неща. Не напразно китайците искаха да купят марката за да навлезнат с нея на европейския пазар с по качествени продукти. Вкъщи имаме 4 годишен лаптоп на Medion от който съм много доволен досега. Както и да е? Какво ще кажете за видеокартите колеги? Дали да наблегна на по-добрата видео карта за сметка на процесора(например да е с i5) или задължително да се гледа задължително да е с i7. Колко RAM е "достатъчно"?

С който и процесор да вземеш няма да сбъркаш. Относно РАМ-та гледай да не е по малко от 4ГБ, нагоре всичко е перспектива. А ако искаш да играеш и игри както спомена по рано, добре е да наблегнеш на картата. В такъв случай мисля че ACER-а който ти предложих е добър избор на видео-карта. За i5 и i7 вече ти обяснихме, че не е проблем и i5 да е. Още нещо! Откажи се от тоя МЕДИОН. Ядове ще береш ако се наложи да се прави нещо по него. Нали знаеш че в БГ, когато се наложи да се ремонтира нещо, цените на частите вървят според това колко лесно се намират и в какво количество ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, защото просто нямаш нито софтуер нито възможностите за да използваш капацитета на тоя процесор дори и на 40% от него. Дори на двуядрения неможеш да използваш пълният капацитет :)

Колега не,че се заяждам ама по твоята логика трябва да сме с пентиум 3(имах желязна бройка) :hilezh:

Към автора колега аз бих взел Асус-а.Чел съм,хвалят го,но не съм имал допир до него.Имам лаптоп с видео карта 555м която е мн. близка по производителност до тази на асус-а(то даже 555 е 540 с клок) и съм доволен!Новите игри вървят задоволително добре!

Acer който ти предлага колега изглежда апетитен,но не съм фен на марката,че доста приятели се оплакаха,но всеки си знае :)

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам ACER предалагат много добър хардуер за парите си. Сега колко са качествени незнам. Виждам, че за около 700Е, ще трябва да правя компромис с процесора ако искам по добро видео или обратното. 17" дисплеи отпадат. Спирам се на 15".

http://www.notebooksbilliger.de/acer+aspire+5750g+52458g75mnkk Това как ви се струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай долу табличката има сравнени няколко видео карти цък

Погледни и това ЦъЪК

Аз съм с това леново от миналата година и съм доволен много!Има си и недостатъци като примерно лъскавия екран,като е по светло може да се огледаш,но пък ако те дразни това спокойно може да си вземеш едно фолио от ebay и да го направиш мат :)

Редактирано от Alex88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не,че се заяждам ама по твоята логика трябва да сме с пентиум 3(имах желязна бройка) :hilezh:

Е чак пък с пентиум 3 не колега. Това което си разбрал от моята логика не е точно така. Единствената ми мисъл беше да не се тормози колегата да избира между i5 и i7. За него няма значение. А иначе да: От двуядрен надулу в никакъв случай.

Така като гледам ACER предалагат много добър хардуер за парите си. Сега колко са качествени незнам. Виждам, че за около 700Е, ще трябва да правя компромис с процесора ако искам по добро видео или обратното. 17" дисплеи отпадат. Спирам се на 15".

http://www.notebooksbilliger.de/acer+aspire+5750g+52458g75mnkk Това как ви се струва

Аз съм с ACER. Не го предлагам щото и аз имам а от някои съображения. Прав си: Добър хардуер за малко пари. Причината е тва че на него няма лепенка HP или DELL и другото е мястото където се сглобяват. Иначе повярвай ми частите които са вътре и тея които са в едно HP или DELL-че например изобщо не се различават. Големите фирми правят спекулация с марката си. Относно ACER-a дето си го пуснал. Другия дето ти предложих е с по добра видео карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък с пентиум 3 не колега. Това което си разбрал от моята логика не е точно така. Единствената ми мисъл беше да не се тормози колегата да избира между i5 и i7. За него няма значение. А иначе да: От двуядрен надулу в никакъв случай.

Аз съм с ACER. Не го предлагам щото и аз имам а от някои съображения. Прав си: Добър хардуер за малко пари. Причината е тва че на него няма лепенка HP или DELL и другото е мястото където се сглобяват. Иначе повярвай ми частите които са вътре и тея които са в едно HP или DELL-че например изобщо не се различават. Големите фирми правят спекулация с марката си. Относно ACER-a дето си го пуснал. Другия дето ти предложих е с по добра видео карта.

Вярно Acer-а който си дал по горе е с по добро видео.Така като гледам ми покрива изискванията като цяло. За тези пари не виждам по добро. Виждам колеги, че е с 4гб РАМ. Има ли смисъл на този i5 процесор да му се добави още РАМ(например още 4гб)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно Acer-а който си дал по горе е с по добро видео.Така като гледам ми покрива изискванията като цяло. За тези пари не виждам по добро. Виждам колеги, че е с 4гб РАМ. Има ли смисъл на този i5 процесор да му се добави още РАМ(например още 4гб)?

Ми да стане 6 най много. Повече не виждам смисъл. И трябва да го караш на 64-битова операционна система задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Medion не е марка за подценяване. Тя е собственост на веригата магазини ALDI, които ги няма в БГ, и затова не е позната тук. Правят качествени неща. Не напразно китайците искаха да купят марката за да навлезнат с нея на европейския пазар с по качествени продукти. Вкъщи имаме 4 годишен лаптоп на Medion от който съм много доволен досега. Както и да е? Какво ще кажете за видеокартите колеги? Дали да наблегна на по-добрата видео карта за сметка на процесора(например да е с i5) или задължително да се гледа задължително да е с i7. Колко RAM е "достатъчно"?

ALDI не бяха ли бакалии?

Взимай як процесор, много рам и голям хард. Лаптопите не стват за игри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе повярвай ми частите които са вътре и тея които са в едно HP или DELL-че например изобщо не се различават. Големите фирми правят спекулация с марката си.

Тука не си прав!Едно е да имаш някакъв безименен(неизвестна) рам в лаптопа,друго е чиповете да са някаква марка, поне за мен има значение!

Другото важно,нещо което не гледате е ОХЛАЖДАНЕТО,това е едно от най-важните неща в един лаптоп,ако искате да го ползвате повече време(особено с хардуер като i5-i7 който не се слави при товар с малки температури)!Никой не видях да сподели ревю на модел който предлага или поне да каже,как се държи с температурите и тн. гледате хардуера и това е,да ама не!Също важно нещо е от какво е изработен дали са някакви пластмасарии или от нещо по качествено има значение!Важна е и матрицата определено както каза колегата JVV,да не стане така яки и евтин хардуер и накрая с скапаната матрица на боклука :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука не си прав!Едно е да имаш някакъв безименен(неизвестна) рам в лаптопа,друго е чиповете да са някаква марка, поне за мен има значение!

Другото важно,нещо което не гледате е ОХЛАЖДАНЕТО,това е едно от най-важните неща в един лаптоп,ако искате да го ползвате повече време(особено с хардуер като i5-i7 който не се слави при товар с малки температури)!Никой не видях да сподели ревю на модел който предлага или поне да каже,как се държи с температурите и тн. гледате хардуера и това е,да ама не!Също важно нещо е от какво е изработен дали са някакви пластмасарии или от нещо по качествено има значение!Важна е и матрицата определено както каза колегата JVV,да не стане така яки и евтин хардуер и накрая с скапаната матрица на боклука :hilezh:

Ами колега знай че имам в предвид охлаждането и затова предложих ACER-a. Системата му на охлаждане е достатъчно добра за да не грее лаптопа. Лично съм купил и тествал поне 15 лаптопа от марката от 5 години насам и единственият проблем спрямо охлаждане съм срещнал със моят и още един ACER. Проблемът беше във самият биос. Просто имаше нещо което не беше направено в него като хората и контролера спираше да предава верни температурни стойности и вентилатора спираше щото мислеше че процесора е студен. Малко след излизането на серията от тея "дефектни" лаптопи, производителя се беше усетил и пусна нов биос. Флашнах биоса и всичко си дойде на мястото. В момента лаптоп ми е на 5 години и без значение дали на маса, бюро или на губер го оставя, никога не съм наблюдавал загряване по копчетата, корпуса, хард диска и така нататък. Сега за рам-та. Да в моя специално е няква неизвестна. Но както казах вече го ползвам 5 години и съм сигурен че ще изкара поне още толкова. За матрицата: Acer CrystalBrite. Какво да ти кажа. За 5 години имам 1 умрял пиксел долу в левия ъгъл. Лаптопа е падал 4 пъти от поне 1 метър височина от които 3 пъти е бил включен и веднъж е удрян докато е в чантата на рамото ми от кола на пешеходна пътека. Сцепени пластмаси и тем-подобни нямам все още. Пантите ми не затягат. Камерата ми е 1.3МП, Буквите по копчетата ми не са се изтрили ни най малко. Единственото от което мога да се оплача е че на 3-тата година и досега батерията ми започна да държи по малко от 1 час (ама тва си е като акумулаторите при колите, консуматив). Каквото ми е мнението за ACER такова ми е и за ASUS. За мен са една бира. Само да допълня че при ASUS-a охлаждането е малко по добре измислено и по безшумно. Предложих ACER пред ASUS само заради видеото което предлагат за тея пари, щото виждам че на колегата му е важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...