Jump to content

Ауди А4 проблем със спирачките


tup_4yk

Recommended Posts

Здравейте колеги, проблемът е че блокират спирачните апарати на предно дясно и задно ляво колело.Маркучетата на проблемните колела са нови,спирачната течност е сменена и спирачните апарати са в добро състояние.ABS блокът не дава грешки и работи.Единственият начин по който ги разблокирвам е като отворя леко пробката за обезвъздушаване на предно дясно колело.Повече от 10-ина километра не мога да мина в града без да зацепят спирачките.Ако не ги използвам не зацепват от самосебе си :hilezh: .Някои с идентичен пролем? Някакви идеи ? :gruebel: Колата е А4 1.8ТQ 98-ма AJL двг.

Редактирано от tup_4yk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула на АБС-а се оказва невероятно труден за намиране(чисто нов струва...много).Намерих един който е със същия номер като моя, смених го, но той пък не се свързва със компютъра ми.Иначе и с него резултатът е същият.Но и от това не мога да си направя извод на 100% тъй като вторият АБС е втора ръка и има някакъв вариант и двата да са прецакани,ако проблемът е там :nixweiss: Някаде другаде по спирачната система дали няма клапани, които водят до подобно поведение, за да ги проверя ?

Редактирано от tup_4yk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е помпа,да не се връща някое от буталата ,скоро имаше такъв проблем,на първо време пробвай с помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула на АБС-а се оказва невероятно труден за намиране(чисто нов струва...много).Намерих един който е със същия номер като моя, смених го, но той пък не се свързва със компютъра ми.Иначе и с него резултатът е същият.Но и от това не мога да си направя извод на 100% тъй като вторият АБС е втора ръка и има някакъв вариант и двата да са прецакани,ако проблемът е там :nixweiss: Някаде другаде по спирачната система дали няма клапани, които водят до подобно поведение, за да ги проверя ?

Колега, сигурен ли си, че спирачната помпа не с блокиран кръг?

Преди време и аз смених блок на ABS заради спирачната помпа. Колата беше точно В5 куатро, само че 1.9 TDI.

Сега имам един блок 8E0 614 111 T, който се оказа здрав...

По същия начин блокираха две колела и след няколко натискания на спирачките колелата блокираха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната помпа все още не е проверена.Тези дни ще пробвам и с друга такава.Интересното е че ако не са блокирали, спирачките си работят много добре, включително и АБС-а си сработва.

Редактирано от tup_4yk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата buzzy дава добро предположение, може някое уплътнение на буталцата да е скъсано/да има дупчица и там да влизат боклуци и да се е задръстило и да не може да се връща нормално. Възможно е проблемът да има евтино решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да се похваля, проблемът е решен! Смених спирачната помпа.Искам сърдечно да ви благодаря за помоща и най-вече на buzzy и Pav3l за това, че ме насочиха към решението на проблема :bia: :bia: По принцип много рядко пиша, предпочитам да чета :hilezh: , но се радвам че има хора като вас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то вече идва лятото,така че време им е на тея работи :hilezh: Наистина много се радвам, че получих ценни съвети.Колата я купих миналата седмица и още не съм я карал заради този проблем и бях много изнервен :) Една такава ми откраднаха (тази на аватара ми) и сега тая с такъв гаден проблем-фантом .... бяха ми потънали гемиите :hilezh: Сега отивам да и се порадвам на колата най-после.Пък ако идвате насам ще се радвам да се запознаем :bia:

Забравих да вметна, че тука верно има много трудещи се моми :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Редактирано от tup_4yk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...