Jump to content

Перки на радиатора на B4


L_U_B_E_T_O

Recommended Posts

Здравейте,става въпрос за В4-ABK с климатик. Вече не знам от колко време ми прави страшна мизерия. Включва перките на радиатора когато си поиска при изключен двигател. Може да не съм я карал с дни и изведнъж както си седи пред блока ги включва. Естествено ми се включва и алармата и става голяма лудница особено в 3 през нощта. От цялата тази процедура ми пада акомулатора. Сменил съм датчика на радиатора, датчика на колекторните тръби и релето което се намира при бушоните, взех го на старо щото нямах 90лв за ново от Юнитрейд. Ходих при Мишо и той ми каза че е от датчика на колекторите смених го и след 1 месец пак започна да прави мизирии. НЕ знам вече от какво може да е, майсторите само гледат тъпо и псуват :bia: Ако някой знае нещо по въпроса моля помагайте че ми писна. Благадаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,става въпрос за  В4-ABK с климатик.  Вече не знам от колко време ми прави страшна мизерия. Включва перките на радиатора когато си поиска при изключен двигател. Може да не съм я карал с дни и изведнъж както си седи пред блока ги включва. Естествено ми се включва и алармата и става голяма лудница особено в 3 през нощта. От цялата тази процедура ми пада акомулатора. Сменил съм датчика на радиатора, датчика на колекторните тръби и релето което се намира при бушоните, взех го на старо щото нямах 90лв за ново от Юнитрейд. Ходих при Мишо и той ми каза че е от датчика на колекторите смених го и след 1 месец пак започна да прави мизирии. НЕ знам вече от какво може да е, майсторите само гледат тъпо и псуват  :bia:  Ако някой знае нещо по въпроса моля помагайте че ми писна. Благадаря предварително.

Ghost may be

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами уж оригинален го купих към 15лв. беше. А ако се е скапал явно нещо го кара да се сдухва и се чудя какво може да е :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали е от датчика на колекторите- откачаш проводника към него и наблюдаваш ден два и т.н.,ако не сработва вентилатора, то причината е в датчика.Ако сработването продължава,то някъде по инсталацията имаш проблеми.Махаш релето и караш така, няма да имаш ядове повече. :DА колкото до цената на датчика, то него в Юнитерейд не го предлагат вече,а в Ауто+ с доставка 80лв. :bia:

Редактирано от bojo06
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А бе аз така правя махам релето ама нещо ми е притеснено че си джиткам без него. То само перките ли командва? А и ми се ще да го реша тоя проблем като хората, а не да си ходя с разкостена кола.Дат4ика на колекторите съм го махал и пустите перни си продължават да се връткат

Редактирано от L_U_B_E_T_O
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от това което е написал колегата bojo06 не може да се каже по въпроса, послушай го и пиши какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При по новите модели коли тази система за охлаждане при стопиран двигател, долколкото знам я вече няма.Поради дефекти в ел . инсталацията и оттам пожари.Мисля че и без да работи няма да имаш проблеми.При мен не работеше 5год. и при едно измиване на двигателя преди 4 мес., системата проработи и сега по ме дразни това . :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тази система доколкото съм чел е за охлаждане на инжекторите за да може по-лесно да запалиш при горещ двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе аз така правя махам релето ама нещо ми е притеснено че си джиткам без него. То само перките ли командва? А и ми се ще да го реша тоя проблем като хората, а не да си ходя с разкостена кола.Дат4ика на колекторите съм го махал и пустите перни си продължават да се връткат

значи проблема не е в датчика. Не може като си го махнал датчика и пак да сработват - явно някъде се окъсява веригата преди датчика т.е. от куплунга на датчика до релето.

Да, релето командва само перките, когато колата не е на контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...