Jump to content

колата стигна 120 градуса


Recommended Posts

колеги моля за малко помощ. На 30 април запалих колата да загрее и излязох от колата да пуша. Като се качих видях че е стигнала 120 градуса.Закарах я на сервиз и ми казаха че в сряда ще е готова.Днес отидох да вида колата и ми казаха че са сменили термостата и имат проблем с обезвъздушаването на колата.Взех стария термостат и го пробвах в цеха където работя и той си отваря нормално на 88 без проблем.(сутринта са я замервали за газове и гарнитурата била наред) той ми каза че така може да отваря ама като се сложи на колата бил под налягане и там не работил. Ако не успели да я обезвъздушат било гарнитура на главата.кажете къде да закарам колата да я оправят че ми писна от тия лададжийски майстори.

колата е а4 1995 г.

1.6 бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава на вагком проверете температурата. Водната помпа сменяна ли е? Има вероятност да е превъртяла перката (пластмасова е) и да не циркулира водата.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава на вагком проверете температурата. Водната помпа сменяна ли е? Има вероятност да е превъртяла перката (пластмасова е) и да не циркулира водата.

на 30 000 километра е помпата. ама да се надяваме че ще е помпата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

кажете къде да отида.че тия всичките са пълен зян.

Може и датчика да не отчита правилно. Антифриза, изкипява ли като достигне 120 градуса?

да вреше в казанчето мъркучите едва се бараха, кажете някой майстор в пловдив

Редактирано от Мирослав90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете къде да отида.че тия всичките са пълен зян.

да вреше в казанчето мъркучите едва се бараха, кажете някой майстор в пловдив

Колега преди да я караш на други майстори все пак смени датчика на температурата. Ако ти е вдигнала 120 градуса за една цигара време най-вероятно да е от датчика, незнам иначе как ще ги вдигне толкова бързо от студено положение. Освен това на тези градуси щеше да е избило от казанчето, а и въобще нямаше да можеш да си доближиш ръката до маркучите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди да я караш на други майстори все пак смени датчика на температурата. Ако ти е вдигнала 120 градуса за една цигара време най-вероятно да е от датчика, незнам иначе как ще ги вдигне толкова бързо от студено положение. Освен това на тези градуси щеше да е избило от казанчето, а и въобще нямаше да можеш да си доближиш ръката до маркучите.

датчика е наред проверих го. Закарах я на друг сервиз да и направят диагностика да видим те какво ще кажат. В 1-ЯТ сервиз ми казаха че гарнитура на главата. обаче нито маслото е побеляло нито антифриза е отишъл . свещите са мръсни което значи че не влиза вода в цилиндрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е датчик, бате... Помпа.

Много бързо загрява (не питай, откъде знам).

Можеш да се разминеш и без гарнитура,

но задължително се сменят 3 неща:

датчик, термостат и капачката на разширителният съд.

Всичките са евтини (освен помпата, разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете някой майстор в пловдив

село Скутаре /в пресечката на центъра/ Димитър Драгинов сервиз Драгинов 0887213118

бегай при Митака той ше я оправи :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата имаше ли парно ?

При мен радиаторчето се беше запушило до такава степен, че антифриза не можеше да циркулира с необходимия дебит. Автомобила прегряваше до 105 градуса, но беше зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

парното си и беше добре. Аз много не съм ползвал колата тази зима карах най-хубавата кола ( сложебна )но в редките случаи парното си работеше много добре. А колко струва тази водна помпа че съм позабравил

Редактирано от Мирослав90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...