Jump to content

Проблем с alcatel x220l vivacom


Recommended Posts

Подариха ми един такъв 3g usb modem alcatel x220l vivacom. До тук добре, обаче не иска да работи на нещо различно от EDGE. Ако му пусна мрежата не на Ауто, а на UMTS Only то тогава не намира мрежа. В интерес на истината когато го взех го инсталирах на един лаптоп (win7) и работеше 3g. На другия ден си го инсталирах на макбука (10.7.3) и греда, пробвах на другия ми лаптоп (thinkpad t60 win7) същата работа, преди малко и на ubuntu 12.04lts пак само EDGE. Идеи?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква скорост ти развива http://www.speedtest.net/ и къде се намираш? Възможно е паднала базова станция в населеното място, или просто да няма работеща на 3G. Също виж в настройките като избереш UMTS only да му биеш един рестарт след като приложиш настройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от липса на покритие, на вивателския телефон ми е пълен обхвата на 3г. Нещо се омота софтуерно тая флашка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от тарифния план. Ако ползваш такъв от вид 'unlimited' -> обема на данни е неограничен, но след Х МВ скоростта се ограничава на ниво EDGE (мисля при всички оператори е така).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ограничава на EDGE пак си в UTMS мрежата просто ти ограничават скоростта.

Ако имаш възможност пробвай го пак на първия комп където е работело 3Г и ако и там не работи може да е изплющял самия модем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа точно на същия, че е в Пловдив вече. На още един лаптоп ще пробвам днес и ще я засиля в стената :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи как я подкара на Маца? При мен не ще да работи, а така ми трябва мобилния нет ... :steinigung:

Четох, че само в 32-битов режим и работели драйверите, ама аз не мога да си ребутвам лаптопа постоянно заради нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С драйверите от самата флашка не тръгва, теглих нови май от на рибател сайта. Като казваш 32бит ... на SnowLeopard не съм го пробвал, на 10.7.2 - 10.7.4 работят, версията е Mac Version : S12256E130

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми ги пратил по скайпа да ги опитам?

На флашката има драйвери, които са за 10.6, проблема е че на моята 10.7 не тръгнаха или аз не знам как да ги подкарам, да се ева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...