Jump to content

Смяна на табло на А4 АФН с такова с ФИС дисплей, масло и волтмер


LUDsAUDI

Recommended Posts

Колеги интересува ме взаимозаменяеми ли са следните 2 табла, тоест от първото може ли да се премине без големи хамалогии към другото. Функциите за температурата на маслото и волтмера има ли си ги пуснати по буксите на таблото и нещата стават ли само с включването на другото табло или трябва да се пусне инсталация за тях. Също така за функциите на ФИС дисплея има ли ги фабрично вградени или и те са опция и трябва да се пуска инсталация за всяко едно от тях. Освен табло и ръчката за управление друго необходимо ли е, монтирал съм си на Б4 но там е само един сигнал от ЕКУ-то предполагам тук е малко по-сложно.

Знам, че е писано по въпроса но ми е малко трудно ориентирането как и какво точно трябва да се направи. Ще помоля за конкретни отговори и евентуално схеми и разпиновка какво точно трябва да се направи за да работи всичко коректно. Благодаря ви предварително :bia:

027294411.jpg

027294412.jpg

Снимките са примерн от нета, но става дума за същите табла в случея :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти трябват датчик за външна темература(ако нямаш такъв),да пуснеш кабел към датчик за температурата на маслото,кабел към казанчето на течността за стъклото....и мовже би още кабели за останалите функции.Аз преди години правих тази интервенция и правих тези неща.Не ми работеха показателите за изгоряла крушка,накладки,но не съм се занимавал с тези неща:)

Не е много сложно-намери си схеми и действай!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За функциите накладки,течност чистачки,лампа за колани и др неща може да се прекодира таблото на vag-com (vcds) и да се включат/изключат опциите , датчик за външна температура трябва да имаш най-добре да се свали твоето табло и да се сравни отзад буксите и пиновате - ще имаш проблем с имото , мисля че беше в таблото и ще има нужда от запознаване на новото табло с ключа ти ! , би трябвало да се добавят някои датчици заради бордовия комп за да ти мери !

Редактирано от garsona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти пратя всички схеми за свързване + цветен код на кабелите да не се чудиш. Ще имаш и малък проблем с имобито защото то е в таблото а не както при по старите долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти пратя всички схеми за свързване + цветен код на кабелите да не се чудиш. Ще имаш и малък проблем с имобито защото то е в таблото а не както при по старите долу.

На мене няма какво да ми пращаш нищо, кажи какво ще ми е необходимо и колко ще ми струва умствения и физически труд от твоя страна да го направиш, пък аз отделно ще почерпя :bia:

Ама все пак дай едни схеми да разгледам малко :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ще ти пратя всички схеми за свързване + цветен код на кабелите да не се чудиш. Ще имаш и малък проблем с имобито защото то е в таблото а не както при по старите долу.

Можеш ли на мен да ги пратиш.Мерси предварително.

Редактирано от sjmax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ще ти пратя всички схеми за свързване + цветен код на кабелите да не се чудиш. Ще имаш и малък проблем с имобито защото то е в таблото а не както при по старите долу.

Колега, ако може и на мен да пратиш тези схеми, защото смятам и аз да правя същата интервенция.

vaskogabov@gmail.com.

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...