Jump to content

Пуши бяло


Recommended Posts

Здравеите колеги.Имам А6 2,5 183к.с. ръчна ск.кутия АКЕ мотор 2000г

Сменил съм всички видиве ролки ремъци,термостат,хидр.оптегач,водна помпа и всички филтри+филтър картерни газове.Казаха ми да си махна катализаторите защото единия беше наистина запушен и сега колата като загрее на 90градуса и ПУШИ БЯЛО.

Въпроса ми е имал ли е някои колега такъв проблем или ако някои може да каже какво да направя по въпроса защото ми писна вече.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм спецеалист,но имах преди пет години такова ауди,но пушека му беше по скоро сив..гореше масло ..от русе до варна литър. надявам се да не е това при теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и ако е засмукала вода ... Може гумички на клапаните сегменти всичко може да е :stupid:

Ако губеше антифриз колегата щеше да е написал... от гумички и сегменти колата щеше да пуши прилично и на студено, че и най-вероятно друг цвят

При 9/10 душегуба, които имат неравномерен празен ход, който се влияе от пускане на консуматори (перките на климатроника да кажем) и/или пушат бял задушлив дима с остър мирис на нафта проблема е в помпата...

Често ако помпата държи колата бедна (т.е. обратната нафта е с висока стойност) се правят разни "хватки" като слагане на допълнително съпротивление на температурния датчик и съответно помпата вярва ще е студено и пуска малко повече нафта.. неудобството на тоя "вълшебен" метод е, че трябва да имаш "лятно" и "зимно" съпротивление :hilezh: :hilezh: :hilezh: и да си ги сменяш

То е ясно, че гадаем.. но колегата да беше отишъл на читав диагностик и да погледнат какви стойности дават температурните датчици и колко милиграма му е обратната нафта - вижда се с VAGCOM за 10 минути максимум

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо реши че е турбината ? Губиш ли масло? Свири ли ? Логнахте ли налягане в движение да видиш как се държи ?

Така на сляпо доста пари ще хвърлиш, но ти си знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш време прочети тая тема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=109228&st=0

Тука един колега хвърли доста време и пари да се бори с едно VP44 и има доста смислени коментари вътре .. според мен си заслужава 15-те минути четене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...