Jump to content

Ауди 100/Ц2 проект


Aniy

Recommended Posts

Здравейте Колеги,след като закупих колата от колегата Иван,започнах да обмислям това лято какво да правя с нея и ето,че дойде време....:)

1.основно почистване на салона,изпиране на таван,мукет,пластмаси и тапицерия на корите с кожа и оправяне на седалките.

2.Купето е разголено и сега е момента за голямото кърпене....

3.джантите се подготвят за полиране...

4.Направиха ми пласмаси за броните и сега следва да ги сваля,изправя и сложа новите буферчета

5.МОТОР И СКОРОСТИ----това е точката,която искам да коментираме,колата е с двигател 1.6YV ревизирах делкото(бош),всички вакуми по карба и самия карбуратор ZENITH 2b2,като карбуратора още не е 100% в пътя,но има време.Мотора е за ремонт,огромен разход на масло,чукане на клапани....Идеята ми за смяна на мотора е с нещо по-голямо евентуално мисля за 2.0 и искам да оставя карбуратор,за да си има красотата на ретро автомобила и 5 степенна кутия.Имам мотор ААД от 100Ц4 ,но на него не мога да сложа колектора с карба......иначе ми се искаше да е той,защото го познавам добре.Та какъв мотор да сложа да отварям ли този за ремонт и с другите скорости да е добре или да търся 2.0.Идеята е не да правя бегачка,а да се пътува спокойно с колата ..

С много неща съм се захванал,но се надявам до есента да съм се справил :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка.

Добре дошъл в клуба на Ц2-йките. Аз имам 2 бр.

Едното е с перфектно купе, но е с десен волан и няма документи (стари номера и починал собственик).

Другото е редовно, но има бая ръжди.

Едното е 1.9 5S - 5-так с карбуратор Зенит 2Б5, другото е с К-джетроник 2.3 5-так 5Е.

Успех с начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за положителната енергия,основен проблем се явява каква кутия да сложа,че моята е 4 степенна и не искам да я оставям,имам кутии от 100/Ц4,но преди да разглобя всичко за да меря не мога да разбера,а пък искам да съм подготвен по от рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

до колкото си спомням с предишният собственик когато говорихме съединителя при тази кутия беше на жило. Ако на Ц4 е на помпи с течност ще ти трябва и горна помпа, и конзола с педали (или поне педала на съединителя да се смени с такъв със захват за помпа)и тръбопровод и отделно казанче за течност (щот си спомням, че спирачки и съединител при по-новите са от 1 резервоар и ползват слив). Абе филм е!

При 100 Ц4 незнам как е. Огледай. Няма как ние да ти кажем какво е захващането на стартера, дали съответства размера и дупките на болтовете на камбаната на кутията с тези на мотора. Колкото и да ти е мъка, няма как да видиш дали ще пасне кутията и каретата към твоята 5 степенна кутия.

Разглабяне му е майката.

Все още не съм се решил kd 100%, но аз лично разполагам с вариант за теб! :)

Редактирано от Iltcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

до колкото си спомням с предишният собственик когато говорихме съединителя при тази кутия беше на жило. Ако на Ц4 е на помпи с течност ще ти трябва и горна помпа, и конзола с педали (или поне педала на съединителя да се смени с такъв със захват за помпа)и тръбопровод и отделно казанче за течност (щот си спомням, че спирачки и съединител при по-новите са от 1 резервоар и ползват слив). Абе филм е!

При 100 Ц4 незнам как е. Огледай. Няма как ние да ти кажем какво е захващането на стартера, дали съответства размера и дупките на болтовете на камбаната на кутията с тези на мотора. Колкото и да ти е мъка, няма как да видиш дали ще пасне кутията и каретата към твоята 5 степенна кутия.

Разглабяне му е майката.

Все още не съм се решил kd 100%, но аз лично разполагам с вариант за теб! :)

За хивравликата на съединителя не ме притеснява,камбаната е същата,повече ме тормози полуоските и петите с тампоните какво ще се случи,но скоро като започна с разглобяването ще се разбере.

Иначе кажи и твоето предложение? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Що не помислиш за един V6 :) доста спокойно се пътува с такъв агрегат :)

Ако ти трябват скорости имам една 4 и дна 5 степенна :) от Passat Mk2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги колата е изкърпена напълно ,обмазана е със скъпи материали на Wurth ,всичко останало е разглобено и пакетирано.

 

ПРОЕКТА СЕ ПРОДАВА !

 

Цената е 800лв.

 

0889 87 94 87-Ангел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...