Jump to content

проблем с мощност


plamskiq

Recommended Posts

здравейте колеги , имам малък проблем с колата ми ауди а4 96г. 1.9 ТДИ. Когато съм с включен климатроник и опитам ли да вдигна над 120 и губи мощност все едно махам крака от газта и спира да върви , като пусна газта и подам пак набира и 110/120 км пак същото нещо и не иска повече , а когато го изключа си върви нормално. Някой има ли идея от какво е и дали ремонта ще ме охарчи :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е нещо по горивото защото когато си с климатик почва да вкарва повече гориво и явно не и достига гориво гледам че е Турбо значи впръсква горивото под налягане значи ми трябвало да го нямаш този проблем мисла че една диагностика на колата ще ти даде отговор дали ще е скъпо или не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не е нормално!

Направи диагностика и кажи какви грешки има записани.Вероятно турбото ти пренадува и забива.С включен климатик почти няма разлика при ускорение и макс.скорост,това при 110к.с.

Вакуми,управление на турбо,дебитомер,филтри,центровка,геометрия,колектори,катализатор - това са нещата ,които трябва да се прегледат! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е много топъл входящия въздух, тоест ако околната температура е много висока, на колата не и достига мощност.

Виж също и да няма спукани турбо пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...