Jump to content

Смяна реле регулатор


pepy666

Recommended Posts

Здравеите,имам нужда от съвет.Възможно ли е да сменя реле регулатора на алтернатора без да го свалям.

Колата е ауди а4 ADR а алтернатора е VALEO 90 A.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за моженето може но си е пипкава работа . Много по лесно ще стане ако се свали алтернатора. Имаш да отхлабиш само ремъка посредством някаква тръба да завъртиш леко обтегача на пистовия ремък, слагаш един чоп да остане така и после алтернатора се държи на 2 дълги болта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за моженето може но си е пипкава работа . Много по лесно ще стане ако се свали алтернатора. Имаш да отхлабиш само ремъка посредством някаква тръба да завъртиш леко обтегача на пистовия ремък, слагаш един чоп да остане така и после алтернатора се държи на 2 дълги болта.

Благодаря колега ,но ако се налага сваляне на алтернатора не мисля че ще се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се справиш и ако си от Варна мога да ти го направя. На лични ти писах как става и ти оставих телефона си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се справиш и ако си от Варна мога да ти го направя. На лични ти писах как става и ти оставих телефона си.

Благодаря колега бих се възползвал от предложението ти но съм от София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако генератора е BOSCH може,но за френското изпълнение е почити невъзможно.ПО добре е да се свали генератора да се огледа колектора,лагери и т.н.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни се към колегата Пепи (buzzi) от форума. До колкото знам се занимава предимно със спирачни системи но ако не се заеме с алтернатора ти поне ще те насочи към някой читав майстор. http://audibg.com/forum/index.php?showuser=3001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни се към колегата Пепи (buzzi) от форума. До колкото знам се занимава предимно със спирачни системи но ако не се заеме с алтернатора ти поне ще те насочи към някой читав майстор. http://audibg.com/forum/index.php?showuser=3001

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

използвам темата тъй като въпросът ми е 90 % същият. Колата е A4 B5 , ADP. Алтернатора е 058 903 016 E, Valeo, 90 A. Всички сервизи ме отрязват и не могат да ми кажат какъв ми е регулатора на напрежение. Някой знае ли точно новемра на регулатора?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам,че по номера на генератора(по valeo) може да се каже с какъв регулатор си.:zustimm:

И аз така смятаХ, но казаха че за този алтернатор нито една програма не го показва релето.

Иначе го разглобих релето видях номера /на Valeo e и релето/, сега не го помня но ще го напиша по късно. Смених го на пътя. Тук доста казват че не може да се смени, но за модел A4 B5, 1.6, 1997 - може. Новият регулатор го взех за 16,50 лв.

Явно обаче проблема е друг - при работещ мотор напрежението е 14,00 V. Вътре на таблото обаче волтметъра бие яко на дясно? Защо така става?

Аз по това се подлъгах че ми презарежда, мерих с мултицет обаче уреда бил неверен и ми показваше 15,8 V. Ама разбрах че е неверен едва след като замерих на още 4 - 5 коли и на всичките показва 15,8 V :steinigung:. Та защо вътре ми показва 16 V.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...