Jump to content

какво ауди да купя


Recommended Posts

здравейте всички фенове на АУДИ от 10години карам едно старо ауди 80 но вече ме изоставя горкото решил съм да го сменя с А4 след 2001 но държа да е бензиново и седан препоръчайте ми с какъв двигател да бъде при положение че ще слагам газово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво търсиш?? Динамика,икономичност,здравина,евтина подръжка?

Евтина подръжка-1.6 ,1.8 - Газифициране лесно,със инжекционно газово

Динамика-1.8 т - газифициране лесно,но ако е чипосана ГИ струва повече пари+ опасност от ремонт на турбина

Не става на газ-2.0 TFSI- ненадежден двигател,за който уредбата е много скъпа ,а и караш 75% на газ,25% бензин :rotcol:

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динамика-1.8 т - газифициране лесно,но ако е чипосана ГИ струва повече пари+ опасност от ремонт на турбина

Втора ръка турбина(не е неземна сума) и си готов и харчи колкото 1.6 ,1.8.

Твърдо сам за 1.8Т без значение дали на А4 или А6 :zustimm:

Редактирано от GENIUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора ръка турбина(не е неземна сума) и си готов и харчи колкото 1.6 ,1.8.

Твърдо сам за 1.8Т без значение дали на А4 или А6 :zustimm:

Ами втора употреба турбина са си чисти 1000 кинта. За някои са пари за закуска,за други са мнОООго пари. Ако ти и аз може да си ги позволиме,за други ще са сериозен удар във семейния бюджет. За това се изказах по този начин. Какво търси: ДИНАМИКА или ИКОНОМИЧНОСТ :zustimm:

И примерно ако колата е 3500 лв, обслужване,регистрация,газово 2000 лв ,ако сложиш и една турбина цифрата набъбва на 6500 (да не кажа 7000 лв) :gruebel:

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтина подръжка-1.6 ,1.8 - Газифициране лесно,със инжекционно газово

Нито един от тия мотори не се слага на А4 (Б6). По темата 1,8т, или 1,9 тди са моторите на Б6-цата, като първия е доста по рядко срещан от втория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казал е колега , седан след 2001 на б5 няма :bia:

Не съм я забелязал тая подробност :zustimm: Ама е поставил доста сложни изисквания и мисля че ще ги промени,когато започне обикалянето по салоните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сред по-нормалните двигатели - 1.6 рядко се намира, а е и 75кВт, т.е. няма смисъл. Следва 2.0 131 кс - надежден, добър разход, но някои екземпляри горяли повечко масло без видима причина(форумна информация). 1.8Т - върви перфектно, нормално гори, т.е. най-добрия избор, но... трудно се намират хубави. Това са двигателите, към които най-вероятно си се насочил. Ако ще я караш на газ, задължително читав ГИ (примерно Ренцо Ланди, Ланди, БРЦ, Ловато). Така няма да има никаква разлика, даже в разхода, просто ще имаш (+1л/100) бензин.

Това са много хубави коли. Най-важно да внимаваш при огледа, за да вземеш читав екземпляр, защото...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...