Jump to content

215/55/16 на 7ж джанта ?


operator

Recommended Posts

здравейте колеги

1. Ще има ли проблем ако карам а4 б6 с гуми 215/55/16 на оригиналните 7ж джанти ?

2. Ако намеря 9ж джанти дащи ще ми опират някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия ти въпрос не съм много съгласен.

Ще имаш лек проблем ( бързо износване на гумите от външната страна),тясна джанта и широка гума не са много за предпочитане.

За 9ж не мисля,че ще имаш проблем с опиране,повечето 9-ки са с малко ЕТ,за това си мисля,че ядове няма да имаш.

При Б3-ка с 9-ки щом нема ядове,едва ли при Б6-ца ще има :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично съм карал Б6 с варианта върху, който се чудиш 215/55/16 на стандартна, фабрична джанта и грижи нямаше никакви. Това е един много оптимален размер гума за Б6. Прави я по-висока, което е важно за нашите "пътища" и вечно разкопани улици, осезаемо по-меко возеща, с по-широка стъпка, а оттам и леко подобрена визия и отделно пази окачването. Аз минуси в този размер просто не виждам. :zustimm:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия ти въпрос не съм много съгласен.

Ще имаш лек проблем ( бързо износване на гумите от външната страна),тясна джанта и широка гума не са много за предпочитане.

За 9ж не мисля,че ще имаш проблем с опиране,повечето 9-ки са с малко ЕТ,за това си мисля,че ядове няма да имаш.

При Б3-ка с 9-ки щом нема ядове,едва ли при Б6-ца ще има :zustimm:

Нищо лично Васе ама това дет си описал се разминава с действителността(от вън по ръбовете се износва при много широка джанта 9j примерно с 215, при тясна джанта 5j да речем и размер 215 може да се износи по средата на протектора). По темата,размера на гумата 215 ще ти заспи на тези джанти,за 9j там вече зависи и ET-то какво е но ще ти трябват минимум 235 гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз минуси в този размер просто не виждам. :zustimm:

Единственото нещо, което може да се отчете като минус е по-голямото тегло на звеното (гума и джанта). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и по-голяма нестабилност на колата в следствие от по-високата гума.

Смятам минималната разлика в стабилността за пренебрежимо малък минус на фона на плюсовете.

По-високопрофилната гума пък има повече издръжливост на дупки, което от своя страна също увеличава сигурността на хората в колата. Сцепената от дупка гума често води до загуба на управление и докатастрофа, което не е по-малък проблем от нестабилността!

Единственото нещо, което може да се отчете като минус е по-голямото тегло на звеното (гума и джанта). :)

Така е, но един НЕсцепен картер примерно е нещо далеч по-важно според мен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колегите,

а какво мислите за 205/60/16 за зимна гума на Sline оказване на А4/B6.

още не съм се я "обул" за зимата.

Спрял съм се на 7,5J алуминки, но не мога да си намера все още добра джанта.

Дайте мнения, че зимата дойде :)

 

Поздрави и respectttt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...