Jump to content

Табло


Никитоо

Recommended Posts

От 2 дена лампите се побъркаха колата е а4 1.9 тди 110к.с с големият фис 96г.Случва се следното:Давам на контакт всички лампи изгасват изписва ОК на фиса, паля и на фиса почва да свети индикацията на спирачките заедно стова светва и АБС,след 5сек изгасват и всичко си е ок.след определено време почва да свети и индикацията на чипа,свещите и т.н и таблото избледнява и колата гасне.Вчера даже и стрелките не изкаха да се мърдат.Това не го прави винаги когато си поиска гася паля и всичко е ок.Проверил съм следното нивото на спирачната течност между мин и макс,аклуматора е 12.5волта а като запаля алтернаторът зарежда 14.08волта.Бушоните са добре всички системи по колата работят.Според мен има някъде хлабава връзка но незнам къде да я търся.Ако някои има идеи ще съм му благодарен :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш някъде пукната спойка по таблото. Иначе тези табла често се повреждат и в повечето случаи не подлежат на ремонт.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тези табла обикношенно се ремонтират доста успешно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема спря за 1 седмица но вчера пак се появи и ми направи впечатление че като дам на задна и почва тогава.Светват всички индикации на таблото и губи тоците и гасне.Направо съм шах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на окъсяване в снопа кабели който минава от купето в петата врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Най накрая се оправи проблема след като колата тотално спря да пали реших да почистя тази прословута антена на имобилайзера(блогодаря на колегата Лео за хубавата тема по този въпрос).Само че при мен двата кабела нямаха нужния ход и без да вадя буксите почистих с игла и напръсках с контактен спрей букста и гнездото.Дано изкара повечко време.Благодаря и на другите колеги за съветите които дадоха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това че когато включиш на заден ход ти прави проблеми няма нищо общо с антената на имобилайзера. Това че си почистил куплунга му е добре но не е решение на проблема които описваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много правилно ти е написал здравкича това с светването на всички лампи като дадеш на задна е точно от кабелите на багажника с времето от постоянното прегъване и остарялата изолация се пука започва да прехвърлят по между си не е лошо да ги погледнеш лесно се стига до тях и се вижда да не се стигне и до запалване не ме питай от къде знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи лампите светваха като запаля след 20-я път,и след запалване мигаше имобилайзера и светеха още куп лампи.Но както колата си работеше като включвах задна и угасваше и после няма палене след 30-я път.Иначе преди да почистя антената пробвах махнах датчика на скоростната кутия но без ефект.Вчера е карах доста и засега няма признаци за проблема,не светят лампи не гасне на задна дано да е било от имобилайзера.А за бушоните още като почна да ги прави номерата съм ги проверил един по един

Редактирано от Никитоо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Проблема пак се завърна :steinigung: .,но този път и като почистя антената пак не пали.Обаче забелязъх следното като дам на задна и на таблото нищо не светва,откачих датчика на скоростната кутия и тоците се появяват ама много са бледе пали и веднага гасне и почва да мига имобилайзера.Пробвах с подаване на ток от друга кола нищо,алтернаторът като запали зарежда 14,7в ,а като не е запалена е 12.3в.Вече незнам какво да правя!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема пак се завърна :steinigung:/> .,но този път и като почистя антената пак не пали.Обаче забелязъх следното като дам на задна и на таблото нищо не светва,откачих датчика на скоростната кутия и тоците се появяват ама много са бледе пали и веднага гасне и почва да мига имобилайзера.Пробвах с подаване на ток от друга кола нищо,алтернаторът като запали зарежда 14,7в ,а като не е запалена е 12.3в.Вече незнам какво да правя!!!!

колегата вече ти е казал погледни снопа кабели отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...