Jump to content

Ауди S4/B5 1999 година


Recommended Posts

Здравейте колеги,едно приятелче си търси S4/B5 и е харесал ето тази ЦЪКходихме да я гледаме това,което забелязах е че е правена тук набързо набързо и имаше забележки след боядисването и една от ролките виеше.Исках да се обърна към вас за мнение защото цената е малко ниска и се притеснявам от възможни проблеми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара кола = проблеми...

...Стара и сложна кола = много скъпи проблеми..

..Да имаш С4 е скъпо удоволствие, можете ли да си го позволите?

По темата:

Колата на снимките отговаря на цената си...не в негативен смисъл, просто е в такова състояние, че цената и отива и не е надценена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноу ефтини са станали тия С4-ки тцтц ...

Иначе малко ме съмнява годината щото гледам че не е Фейслифтова С4-ка дори и не е Фейслифт от 99г. което не е проблем.

Обстоен преглед и тестове и ако няма да му тегнее на твоя човек да се мята ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виеща ролка е последното което трябва да ви притеснява в S4 B5. Лично на мен тази кола не ми харесва и дори не бих отишъл да я гледам. Обадете се за оглед на тази ако не и искат някакви неземни пари, бях я виждал преди време и изглеждаше ок на външен вид. Ако не се лъжа човек от форума я продаваше преди 1-2 години и беше изпосменил доста неша.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

тази бяхме да е гледаме за един бартер за Мерцедес. няма общо със снимките освен ако не е пребоядисал цялата. много външни забележки, цялата кола + джантите са за боя. колата вървеше доста добре! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая автокъща от линка съм останал с впечатлението, че продават само поройници.

Трудно се намира читава кола, особенно ако искаш нещо по-така.

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добре оная която ти препоръчва ghostdog изглежда доста по зле за мен лично а иначе колегите излишно те плашат за скъпата подтдръжката.За мен лично скъпа потдръжка на една кола означава колко често колата е на ремонт в рамките на една година примерно а не колко са и скъпи частите а иначе S4 си е доста здрава кола единствено ако все още не си я купил гледаи по точно слушаи в какво състояние са турбините ако всичко е OK няма да съжеляваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... слушаи в какво състояние са турбините ако всичко е OK няма да съжеляваш.

Ако се наложи смяна на турбините идва и тръпката със засилването на мотора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе лично аз смятам, че семейна кола с толкова коне, турбини и т.н. е безсмислена. То не е само поддръжката ами данъците,ами и разхода на гориво, а ако решиш да я правиш на газ ще ти трябват едни 1600 лв. поне. Секвенциален инжекцион BRC пък май е над 2000 лв.

Гумите сигурно са 300 лв. бройката.

Пример: Ако не й платиш данъка 1 година ще имаш да даваш към 800 лв. на втората....... Сега ще е 432 лв., догодина като стане на 15г. ще е 288 лв. за София.

Ама и да си го платил, пак ще ти се съберат към 800 лв. за две години. За три стават 1100 и т.н.

За тия пари се взема добър лаптоп или телевизор, или добър климатик....

Значи вземаш я за 6500 с пазарлък.

400 лв. - регистрация, гражданска

Обслужване и оправяне на разни неща - 1500-2000 лв.

После:

ГИ - 1800 лв. средно

летни гуми - 1200 лв., може повече може и по-малко

зимни гуми - 1200 лв., може повече може и по-малко

Евентуални разходи в близката 1 година:

Може да се наложи смяна на съединител (500 лв. ако стигнат трябва да се радваш), амортисьори (вероятно по 200 лв бройката)... Точно на тия години се случва много бързо.

Акумулатор - едни 300 лв.

Ако трябва да й се оправя визията - там също разходите са 500 лв. а може и двойно, ако се боядисва цялата.

Това са вероятните разходи по тая кола. Без да знаем как е ходовата част, мотор и т.н. Ама щом и колата не е перфектна се вкарваш във филм.

Аз имам един съсед, дето си взе S8. Евтино я взе, прави й мотора, сега някви проститии от сорта на пръскалки били 400 лв. :stupid:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледаи по точно слушаи в какво състояние са турбините

Кажи как се гледат и слушат турбините при покупка на кола, че ми стана интересно. Шансът турбините да нямат луфт е минимален, да не кажа никакъв. Единственият начин да си сигурен, че са ок е качването на крик, свалянето на даунпайпите и проверяването на луфта, а при S4 свалянето на даунпайпите е една много интересна процедува отнемаща прилично време. Такаче при закупуването на такава кола свалянето на мотора за ревизия на турбините е операция която ще се случи и въпросът за нея е не дали, а кога. Свалянето на двигателя ти отваря много възможности от друга страна например изкъртване на картерната вентилация, при рециклиране турбините да се направя хибридни, да се вземат K04ки, подмяна на малоумните интеркулери с по-големи и доста други простотии, процедурата не е сложана, но отнема време и ако се прави в непознат сервиз няма да е евтина.

П.П. факт, колата не е евтина за каране и ако си я купуваш просто защото е някакво ауди с много коне, а не от фенщина, е възможнп да не ти хареса и да я намразиш. На мен лично до сега друга кола не ми е носила толкова много кеф като S4-ката въпреки, че си я взех със забележки, но си ги отстранявам една по една.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи как се гледат и слушат турбините при покупка на кола, че ми стана интересно.

Турбината която е взела да свършва вие на омряло особенно на студен двигател за разлика от съскането или свистенето ако мога така да се изразя на здравата турбина.

Редактирано от Нешо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добре оная която ти препоръчва ghostdog изглежда доста по зле за мен лично а иначе колегите излишно те плашат за скъпата подтдръжката.За мен лично скъпа потдръжка на една кола означава колко често колата е на ремонт в рамките на една година примерно а не колко са и скъпи частите а иначе S4 си е доста здрава кола единствено ако все още не си я купил гледаи по точно слушаи в какво състояние са турбините ако всичко е OK няма да съжеляваш

Точто тая кола дето си написал, че изглежда добре е жмел, в тая автокъща повечето коли са доста измеркярски и има шанс дори да не може до КАТ да стигнеш. :blink:

Това за турбините е интересно дето си го написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...