Jump to content

Audi A4 DTM Edition


Raino

Recommended Posts

Тъй като с доста колеги от форума сме обсъждали DTM версията реших да драсна няколко реда с информация и лични впечатления.

Автомобилът е с добре познатия 2.0 TFSI мотор, които се монтира на Б7 и попринцип е с мощност 200к.с., но при DTM мощността е повишена на 220к.с. Доколкото съм запознат тези 20к.с. отгоре са постигнати със софтуерен ъпгрейд.Въртящия момент е 300нм. в диапазона 2200-4000 об./мин. Задвижването разбира се е quattro. Вариации от мотори и задвижване няма.

Окачването е същото като твърдост и височина като на S4 и S line.Возията съответно е доста твърда, но колата е страшно стабилна, за което спомагат и 18 цоловите джанти с гуми 235/40/18 .

9dca7bd71fa913ef.JPG

Изключително спортно усещане създава генерацията, колата на празен ход работи точно като спортен автомобил.Вътре в купето нивото на звука е премерено и не дразни.При движение до определени обороти колата е тиха, но след да кажем 4000 оборота звука умишлено се засилва и човек се чувства като в спортен автомобил.

Това клипче общо взето дава представа за звука -

Външно колата няма нищо общо с S4 или S line.Впечатление правят множеството карбонови елементи, много раздутите брони и кука за теглене боядисана трядиционно за спортните коли в червено.

8ff1720e0474a88e.JPG e8fc3708e6e9d27d.JPGc2621a47d5ded872.JPG

e07ef41e796ebf40.JPG93a987e83d6be803.JPGb5e2bdb47adbb7bc.JPG

На лайсните на праговете има надпис DTM.

a23e13f3dce27bb4.JPG

Намерих обява за продажба на DTM body kit - e36c7311fc862522.jpg .Цената е отказваща - 3800 euro. :)

Интериора също е отличаващ се.Единствено при DTM edition има вариант да се поръчат волана, топката на ск.лост и маншона на ръчната спорачка да са с материал като алкантара.

f6a5861755f3443a.JPGb568340563561bec.JPG

Апликациите в интериора са познатия карбон слаган на S4.

9bf4379169dfe069.JPG

Салона е същия, които се слага на S4ките.

40eb5929768ab327.JPG

3f7fcb8bbff668c5.JPG

Базовото оборудване е доста по-богато от това на обикновена А4ка, но и цената е доста по-висока.

Цената на колата, която съм снимал доколкото знам е била над 90 000лв. като колата е оборудване не кой знае колко.Примерно няма навигация, темпомат, подгрев на седалки.

DTM-a са произвеждани в ограничена серия и като цена гонят RS4.Имам чувството, че заради ексклузивността си DTM след години ще се превърне в колекционерска кола и съответно цената ще се вдига.

Лично аз имах не малък досег с този автомобил и определено като един Ауди фен се изкефих максимално.

Ето още малко снимчици:

12e812b469732e20.JPG48d560534bb38fc2.JPG

69e08dd69c8f413d.JPG a5bc2274ebfd94d2.JPG

Редактирано от Raino
  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А конкретният екземпляр в какво състояние е,направила ми е впечатление в Мобиле-то?

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретния екземпляр се продаваше по спомен от Аутотехника, може да питаш Демир (Deliveryman се пише), би трябвало да е запознат.

Щом се продава от Аутотехника/Херц най-вероятно е купувана чисто нова и е била ползвана на оперативен лизинг, като гледам и снимките са от тяхната сервизна база.

Б7 ДТМ е много яка колица, но найстина заради ексклузивитета цените са около 20к EUR, а реално ако се напънеш още малко може да се пребориш за B7 RS4.

За мен тази колата трябва да бъде само и единствено синя.

Иначе разликата с нормалния 2.0Т мотор с 200к.с. не е само софтуерен, ДТМ-ката е с друго по-голямо турбо :icon_idea:

ДТМ-ката в моето съзнание я виждам освен като бейби RS4 и като модерен вариант на Audi B4 80 competition. :icon_cool:

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колата я продава Демир, много сме близки и ми звънна да ходя да я видя като му я оставиха. Ако някой има питания за конкретната кола нека пише лс на мен или на него, нека не коментираме в самата тема цената, състоянието и произхода, целта е друга . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...