Jump to content

Питане за А4 1.9тди Куатро


nasko4

Recommended Posts

Здравейте колеги. Много от темите ги прочетох ,но тъй като в темите колеги споделят и при тях какво се случва малко се обърках и реших да пусна една нова тема.

Купих си А4 1.9 тди Куатро 99г, но от задницата се чува неприятно скърцане когато минавам през неравности и когато тръгвам на 1-2 при пускане на съединителя се чува леко потропване ако пускам съединителя плавно няма никакъв шум. Търся съвет за това на какво да се обърне внимание, защото предстои и смяна на течностите в диференциалите и като цяло обслужване , кави трябва да са маслата ,защото в два магазина бях и в двата ми казаха различни масла. Искам да бодчертая че при пълен ляв и пълен десен с много газ не се чуват никакви шумове, при ниска и висока скорост(180-190) никакъв шум излючвам този от зимните гуми(типичното бучене). За двигателя ми е ясно защото ми е трета кола с такъв мотор , но на КУАТРО карам за пръв път. Ако някой знае и ориентировъчни цени на части и масла нека сподети... Благодаря ви предварително!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Много от темите ги прочетох ,но тъй като в темите колеги споделят и при тях какво се случва малко се обърках и реших да пусна една нова тема.

Купих си А4 1.9 тди Куатро 99г, но от задницата се чува неприятно скърцане когато минавам през неравности и когато тръгвам на 1-2 при пускане на съединителя се чува леко потропване ако пускам съединителя плавно няма никакъв шум. Търся съвет за това на какво да се обърне внимание, защото предстои и смяна на течностите в диференциалите и като цяло обслужване , кави трябва да са маслата ,защото в два магазина бях и в двата ми казаха различни масла. Искам да бодчертая че при пълен ляв и пълен десен с много газ не се чуват никакви шумове, при ниска и висока скорост(180-190) никакъв шум излючвам този от зимните гуми(типичното бучене). За двигателя ми е ясно защото ми е трета кола с такъв мотор , но на КУАТРО карам за пръв път. Ако някой знае и ориентировъчни цени на части и масла нека сподети... Благодаря ви предварително!!!!!

MISLQ 4E NQMA PROBLEM ZA LOPANETO ZA6TOTO I PRI MEN SE POLO4AVA NE E MNOGO SILNO SAMO NE6TO OT RODA NA TAK I E MNOGO LEKO MISLQ 4E E NORMALNO ZA QUATTRO KAKTO KAZA PRI PLAVNO PUSKANE NA SAEDINITELQ NQMA TAK PRI RQSKO PUSKANE SE USE6TA KOGATO ZADNOTO PREDAVANE SE FKLU4VA HODILSAM SA6TO PO MNOGO MAISTORI VSI4KI MI KAZAHA 4E E NORMALNO KOLEGA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се fklu4va това задно предаване колега, някой от майсторите обясни ли ти?

Към колегата пуснал темата:За кутията и дифа си вземи оригинално масло от Порше.В другите магазините ще ти предложат такова каквото продават.

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е писал колегата при ряско пускане на съединителя и се фключва задното :hilezh: , при плавно пускане само предно :steinigung: .

Към колегата пуснал темата, не бързай да сменяш масла по дифовете и кутии! Покарай я така и ако тропа много се обърни първо кум някой който има същия модел кола като твоята , па после по майстори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тампоните на задните носачи сменят ли се или вървят заедно с носачите.... някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменят се само тампоните, може и биалетките да са заминали. Маслата лично аз не бих ги пипал, стига да нямат нужда от доливане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да има тропане и от каретата на кардана, често се разбиват. Колкото до въпросите "как се включва задното" няма да коментирам, не може да караш кола и да не знаеш какъв е принципа на задвижване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...